DUYURULAR
MEMUR-SEN ANKARA TEMSİLCİLİĞİNDEN İFTAR BULUŞMASI

MEMUR-SEN ANKARA TEMSİLCİLİĞİNDEN İFTAR BULUŞMASI


Büro Memur-Sen’in de Katıldığı Memur-Sen Ankara İl Temsilciliği Tarafından Düzenlenen “Yetkide İstikrar” Temalı İftar Programı 3 bini aşkın davetlinin katılımı ile Tevfik İleri Anadolu İmamhatip Lisesi’nde gerçekleşti.

             Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Onursal Başkanı ve Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akababa ve Turan Çetinkaya, Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Mustafa Kır, Memur-Sen ve Bağlı sendikaların yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı program büyük ilgi gördü.

              İftar Programında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yetkili konfederasyon olarak 10’ncu yılın geride kaldığı bir dönemde 1 milyon üyeyi aşarak Türkiye’de bir ilki başardıklarına dikkat çekti. Yalçın “Memur-Sen 4 toplu sözleşmede 260 kazanımı imza altına alarak kamu görevlilerinin nefes almasını milli gelirde pay almasındaki mücadelesini zafere ulaştırmasını başardı. Önümüzde sorunlarımız var. O sorunları çözme noktasında en büyük gücümüz örgütlülüğümüz. Eğer örgütlülüğümüzü büyütsek, kenetlenirsek çözülemeyecek hiçbir sorunumuzun olmadığını tecrübelerimiz bize gösterdi” şeklinde konuştu.

          Memur-Sen’in her zaman görev ve sorumluluk aldığını belirten Yalçın, “Ülkenin kırılma anlarında, vesayetle mücadelesinde Memur-Sen hep dik durdu, millet iradesinin yanında oldu. Biz göbeğini kaşıyan adam, kömürcüler, makarnacılar, gericiler, yobazlar diye milleti tanımlayan ve milleti aşağılayanları sevmedik. Biz istedik ki devlet bizi tanımlamasın devlet bizi tanısın. Biz eski Türkiye’ye dönmek istemiyoruz. Eski Türkiye’den memnun değildik. Eskilerin utanç verici fotoğraflarını tekrar görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

         Kamu görevlilerinin sorunlarına ilişkin vaatleri dikkatle takip ettiklerini ifade eden Yalçın, “Bu süreçte cumhurbaşkanı adaylarının kamu çalışanlarının sorunlarına ilişkin cümle kurmalarını vaatte bulunmalarını yerinde buluyoruz. Muhalefetin bu ülkede aradan geçen süreç içinde kamu görevlilerinin sorunlarına paragraf açmak yerine sandık ağzında işlerin akıllarına gelmesini anlamakta zorlanıyorum. Bu dönemde bile olsa sorunlara ilişkin cümle kurmalarına seviniyoruz. Sorunlarımız ne kadar dillendirilirse çözüme o kadar yaklaşır” diye konuştu.

Gündoğdu: Yeniden Büyük Türkiye Sloganı Yerini Yeni Türkiye’ye Bıraktı

                Memur-Sen Onursal Genel Başkanı ve Mecli İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ise yaptığı selamlama konuşmasında Memur-Sen’in misyonuna değindi. Gündoğdu, “Biz Memur-Sen’i ve bağlı sendikalarını kurarken, Türkiye’nin demokrasi tarihi, İslam dünyası, Türk dünyası hatta Afrika kıtasının da siyonizmden çektiği çileleri masaya yatırmıştık. Yapılan planların karşısında durmak için bu temelleri attık. Siyonizm emperyalizm Türkiye başta olmak üzere terör yoluyla darbe yoluyla ekonomik darbe yoluyla güçsüzleştirmeye çalışır. Bunun iç vesayetle buluştuğu günlerde eski Türkiye aklımıza gelir. O gün sloganımız Yeniden Büyük Türkiye’ydi. Şimdi Yeni Türkiye. Bir tuzak karşısında Memur-Sen’in uyanık olması gerekir” şeklinde konuştu.

 

Yegin: Türkiye’nin Büyümesinden Herkes Payını Alıyor

            Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin yaptığı selamlama konuşmasında Türkiye’nin büyümesine vurgu yaptı. Yegin, “Türkiye 2012’deki Türkiye değil. Türkiye gelişiyor Türkiye büyüyor. Ekonomisini büyüyor. Sivil toplumun iş yapma, üretme potansiyelini büyüyor. Bütün alanlarda çok büyük mesafe alıyor. Türkiye’nin bu büyümesinden herkes pay alıyor. Bu paydan Erzurum da hakkını alıyor Ankara da alıyor. İşçi de alıyor memur da alıyor. Her birimiz Türkiye’nin büyümesinden payımızı alıyoruz. Güçlü bir yönetim anlayışı ile ülkemizin önüne kurulan tuzakları aşarak çok daha güçlü bir Türkiye’yi inşa edeceğiz ve bu oluşan refahtan payımızı almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kır: 1 Milyonu Aşkın Üye İle Yeni Bir Besmele Çekmiş Olduk

              Programın açıl konuşmasını yapan Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Mustafa Kır Memur-Sen’in 1 milyon üye sayısını geçmiş olmasını Türkiye’de çalışma hayatında bir dönüm noktası olacağına dikkat çekti. Kır, “Memur-Sen dünya görüşleri ne olursa olsun, kamu görevlilerini bünyesinde barındıran, farklılıkları zenginlik olarak içinde barındıran, bu memleketin hem mozaiği hem çimentosu hem de hissiyatının tercümanıdır. Memur-Sen güzel vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kast edenlere karşı mücadele eden öncü bir sendikadır. Ve medeniyet değerlerimizi aşağılamaya ve yozlaştırmaya çalışanlara verilen mücadelenin gür sadasıdır. İslam coğrafyasında süren savaşlardan dolayı ülkesini terk eden muhacir kardeşlerimize uzanan yardım elidir. Bugün hem camia olarak hem ülke olarak birlik ve beraberliğe daha çok muhtacız. Bu dönemde 1 milyon üyeyi aşarak Türkiye’nin en büyük emek örgütü olduk. Birlik ve beraberliğimize olan inancımızı perçinledik. Yan yana gelerek adalet için mücadeleye bir kez daha besmele çekmiş olduk” ifadelerini kullandı.


 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans