DUYURULAR
MEMUR-SEN AİLESİ AMERİKAN YAPTIRIMINI  PROTESTO ETTİ

MEMUR-SEN AİLESİ AMERİKAN YAPTIRIMINI PROTESTO ETTİ


Memur-Sen ve Bağlı olduğu sendikalar Amerikan Büyükelçiliği önünde Amerikan Emperyalizmini ve Ülkemize Yapılan Haksız Yaptırımlar Basın Açıklaması ile Protesto Edildi.

Memur-Sen Konfederasyonu’nun yapmış olduğu basın açıklamasına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Memur-Sen’e bağlı Kardeş Sendikalar ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu katıldı.

Basın açıklamasında Amerika’nın ülkemizde süreci devam eden Rahip Brunson davasını etkilemeye çalışarak Brunson’un yargılanmadan bırakılması kınandı. Ayrıca Ortadoğu’da yapmış olduğu planlar ile halkların ayrışmasına sebep olan politikaları eleştirildi.

Emperyalizmin dünyaya savaştan ve gözyaşından başka bir şey getirmediğini dile getiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın : “Amerika’dan ellerini İslam ülkelerinden çekmesini istiyoruz. Barış ve Huzur getireceğiz diye girdikleri ülkelere yıllarca sürecek savaş ve gözyaşından başka hiç bir şey getirmediler. “

“Sıranın bizde olduğunu ve akbaba misali çevremizde durduğunu bildiğimiz Amerikan Hükümeti kendince yapmaya çalıştığı yaptırımlar ile bizi dize getireceğini düşünüyor. Tüm basın mensuplarının önünde bir kez daha vurgulamak isterim ki Allah’tan gayrı kimse bize diz çöktüremez. 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin ardından ülkesinde barınan Terör Örgütü FETÖ liderini saklamaya ve kollamaya devam eden Amerika’ya FETÖ’yü derhal teslim etmelerini istiyoruz. Brunson davasının FETÖ’yü teslim etmediği için yaptığımız bir misilleme olarak düşünen kişilere ülkemizdeki yargının Tam Bağımsız olarak çalıştığını ve hukuki süreci tamamlanmasının ardından hukuktan gelecek karara herkesin saygı duyması gerektiğini söylemek isterim.”


 

“Ayrıca Amerika’nın Filistin’in Başkenti Kudüs’ün İsrail Devleti tarafından ele geçirilip başkent yapılmasına verilen desteğin geri çekilmesini istiyoruz. Yüzyıllardan bu yana bir çok dine vatan olmuş ve değerine değer katmış kutsal şehir Kudüs’ün Yahudilerin başkenti olarak kabul edilmesini kabul etmiyor ve kınıyoruz. Amerika’dan yapmış olduğu hatadan geri dönmesini bekliyoruz.”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın konuşmasından sonra “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Emperyalist Amerika”, Amerikan Emperyalizmi’ne Dur Diyelim” gibi sloganlar atılarak basın açıklamasına son verildi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans