DUYURULAR

"Mavi Marmara Ruhunu Yaşatacağız"


Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve beraberindeki heyetin İsrail tarafından dün gece hukuksuz bir şekilde gözaltına alınması ve sınır dışı edilmesi İstanbul Havaalanında yüzlerce kişi tarafından protesto edildi. Eylemde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın basın açıklaması yaptı.

Mazlumlara yardım için gittikleri Kudüste, terör devleti İsrail tarafından Ben Gurion Havalimanı'nda hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan, yaklaşık 8 saat gözaltında tutulduktan sonra illegal sorguya tutulan, daha sonra sınır dışı edilen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslunun da aralarında bulunduğu gazeteci ve aktivistlerden oluşan heyet İstanbul Havalimanında çok sayıda Memur-Sen üyesi ve yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı. Burada toplanan vatandaşlar katil devlet İsraili protesto etti. Protesto eyleminde bir basın açıklaması gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Siyonist İsrailin uygulamalarını lanetledi.

"İSRAİLİN GERÇEK YÜZÜNÜ TÜM DÜNYA GÖRDÜ"
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sınır dışı edilen arkadaşlarıyla iftihar ettiklerini belirterek, "Arkadaşlarımızın sınır dışı edilmesi aynı zamanda İsrail'in sinirlerinin delik deşik edilmesi anlamına geliyor. Onun için burada yapılan işin son derece kıymetli olduğunu, İsrail'in gerçek yüzünün tüm dünyaya gösterildiğini düşünüyorum. Bu yaşananlardan sonra bir sorumluluk var, Türkiye kendi topraklarına İsrail'den gelmiş olan STK temsilcilerini, gazetecileri, aynı muameleye tabi tutmalı ve buradan deport ederek göndermelidir. Terör devleti İsrail'in tüm zulümlerine karşın, Mescid-i Aksa özgürleşene kadar Türkiye'deki duyarlı insanlarla birlikte Memur-Sen ailesi olarak Mavi Marmara ruhunu sonuna kadar yaşatacağız" diye konuştu.

"TELEFONLARIMIZ İNCELENDİ, SORGUYA ÇEKİLDİK"
Kötü muamele ile karşılaşacaklarını bilerek İsraile gitme kararı aldıklarını belirten Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Levent Uslu,  gözaltına alındıktan sonra kendilerine birçok soru sorulduğunu ifade etti.

"Bize baba ismimizi sordular. Telefonumuzu, ev telefonumuzu, e-malimizi sordular" diyen Uslu, "Bir şey daha sordular. Dedemizin adını da sordular. Yani bizim dedemize varana kadar bütün bilgilerimiz onlarda var. Ne işi var nasıl gitmiş bunların araştırılması lazım. Telefonlarımızı alıp incelediler ve sorguya çektiler. Bize 'Türkiye'deki seçimlerde hangi siyasi partidendiniz' diye sordular. Tercüman istedik 7-8 saat sonra geldi. Bize 'Erdoğan'ın partisinden misiniz?' diye sordular. Hala bu korkaklar 'One minute' de kalmışlar. Mavi Marmara ile denizden gittik. Biz havadan gittik şimdi sıra kara harekâtındadır" ifadelerini kullandı. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans