DUYURULAR
MALATYA ŞUBE KONGRESİ ŞÖLEN HAVASINDA YAPILDI

MALATYA ŞUBE KONGRESİ ŞÖLEN HAVASINDA YAPILDI


YÖNETİM KURULU (Asil)


Divan Başkanlığını Büro Memur-Sen Genel Mevzuat Sekreteri Sait İNAN’ın yaptığı kongre, açılış ve İstiklal Marşı’nın ardından Kurucu Şube Başkanı Rasim Bulut’un açılış konuşmasıyla devam etti. Bulut konuşmasında Malatya’da bir avuç arkadaşla yola çıktıklarını ama bugün birlik ve beraberlik içerisinde salonlara sığmadıklarını, şube sayısını aştıklarını, hedeflerinin Malatya’da birinci sendika olmak olduğunu belirtti.

Ardından kürsüye gelen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Malatya İl Başkanı Şahin KAYADUMAN konuşmasını yaptı. Kayaduman, Memur-Sen ile memur sendikacılığının gidişatı değişmiştir. Memur-Sen sendikacılığı kısır dÖngüden kurtarmıştır. BÖlüşümde adalet, eşit işe eşit ücret bizim taleplerimizdir. ülkenin imkânları birilerine peşkeş çekilmesin, millete adil dağıtılsın. İdeolojik ve Güdümlü sendikacılık Memur-Sen sayesinde ortadan kalkmıştır. Memur-Sen’in sağında yer alan sendika güdümlü, solunda yer alan sendika ise ideolojik sendikacılık yapmaktadırlar. Darbecilere ev sahipliği yapan bir sendika nasıl Sivil Toplum Kuruluşu olabilir? Hukuk dışı oluşumların ve hukuk dışı adamların asla hukuk Önünde saygınlığı olamaz. Türkiye’nin 81 ilinde demokrasiye sahip çıkan Memur-Sen olmuştur. Bunlardan bir tanesini de güzel Malatya’mızda yaptığımız Ortak Akıl Mitingleri sayesinde darbeciler geri adım atmak zorunda kalmıştır. Memur-Sen bütün Malatya’da sekizbin mensubu ile diğer sendikaların kat kat Önündedir. Hedefimiz Malatya’daki tüm memurları bu demokrasi ve Özgürlük şemsiyesi altına katmaktır dedi.
 
Genel Başkan Yusuf Yazgan ise konuşmasında, Malatya’da tek başına şube olmanın verdiği mutluluğu dile getirerek büyümede bu kervana gÖnül veren herkesin katkısı vardır dedi. Bizler bÖyle güdük bir sendika yasasını kabul etmiyor ve bunun değiştirilmesi için mücadele ediyoruz. Grevli Toplu SÖzleşmeli bir yasa istiyoruz. Sayın Başbakan bu konuda sÖz vermişti. Bizler dün çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile yaptığımız gÖrüşmede bunu sayın bakana ilettik. Memur-Sen olarak bu konunun takipçisi olacağız. Bizler sendikacılık yaparken ne devlet düşmanlığı yapıyoruz, ne de devletçi sendikacılık yapıyoruz. Bizler sendikacılık yaparken gücümüzü üyelerimizden alıyoruz. Hatırlayacağınız gibi bir sendikanın hemde kurucu genel başkanı bir siyasi parti liderinin talimatıyla sendikasının genel kuruluna dahi girememiştir. Onların tarihleri aslında bu ve benzeri birçok olayla doludur. Biraz düşündüğünüz zaman bunları gayet net hatırlarsınız. Sendikalar emirleri siyasi partilerden alırlarsa Sivil Toplum Kuruluşu olamazlar. Bizler birtaraftan ülkemizin geleceği adına demokrasiye sahip çıkarken. bir yandan da bir sivil toplum kuruluşunun gereği olarak üyelerimizin haklarını koruma noktasında gerekeni yapmaya gayret sarfediyoruz. Bunu tüm üyelerimizi bila ücret sigortalı yaptığımız Memur-Sen&SBN anlaşması ile gÖstermiş olduk. Türkiye de demokratik STK lar, anti demokratik sÖzde STK’lardan daha güçlü olmazsa Türkiye’nin Önü karanlık olur. Milletin değerleriyle oynarlar. Bizler güçlü olacağız ki Türkiye’nin Önü aydınlık ve açık olsun diyerek sÖzlerini tamamladı.

Daha sonra Adıyaman Şube Başkanı Kadir ÖZŞAHİN bir selamlama konuşması yaptı.

Ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçim sonucunda YÖnetim Kurulu, Denetleme ve Disiplin Kurulları aşağıdaki isimlerden oluştu:
 
YÖNETİM KURULU (Asil)
1 – Rasim BULUT
2 – Tekin KUTLU
3 – Mustafa ŞİMŞEK
4 – Fehim BİNGÖL
5 – Mehmet çELİK
6 – Mustafa TüRKER
7 – Hamdi BAYDOĞAN
 
YÖNETİM KURULU (Yedek)
1 – Hüseyin FİDAN
2 – Veysel DERİNDAĞ
3 – Metin çETİNKAYA
4 – Ramazan çETİNKAYA
5 – Nusret GüL
6 – Sabri SAKA
7 – Hüseyin TALAS
 
DENETLEME KURULU (Asil)
1 – A. Vasıf TUNç
2 – İsmail Hakkı çOLAKOĞLU
3 – Şaban KURUçAY
 
DENETLEME KURULU (Yedek)
1 – Şaban VERGüL
2 – Elvan ULUATA
3 – Kazım EROL
 
DİSİPLİN KURULU (Asil)
1 – Şeref ÖZDEMİR
2 – Orhan BAŞGEL
3 – Tevfik DİLEK
 
DİSİPLİN KURULU (Yedek)
1 – Bekir KANTARCI
2 – Halim TOPALOĞLU
3 – Muammer ZAFER


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans