DUYURULAR
Konyada Konuşan Yazgan: Bu Yılda Genel Yetkili Sendika Olacağız

Konyada Konuşan Yazgan: Bu Yılda Genel Yetkili Sendika Olacağız


Büro Memur-Sen Konya Şubesinin genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Sendika olarak ana ilkemiz kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda görev yapması. Bunun için üye sayımız artmaya devam ediyor. Bu yılda yetkili sendika olacağız ve gücümüze güç katacağız" dedi.

Büro Memur-Sen Konya Şubesinin olağanüstü genel kurulu demokrasi şöleni havasında yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Mustafa Mengütaycı, Nihat Tunç, çevre illerden gelen Büro Memur-Sen şube başkanları, delegasyon ve davetliler katıldı. İki listeyle girilen genel kurulda mevcut Şube Başkanı Mahmut Çimen ve ekibi güven tazeledi.

Genel kurulda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, Büro Memur-Senin büyük bir aile olduğunu söyledi. Büro Memur-Senin tüm engellemelere rağmen bu yılda yetkili sendika olacağını belirten Genel Başkan Yazgan, "Kurulduğumuz ilk günden beri her zaman kamu görevlilerimizin hakları için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bizim sağımızda veya solumuzda başkaları gibi icazet alacağımız hiçbir güç yok. Sendikamız Büro Memur-Sen şubeleriyle, üyeleriyle güçlü. Üye sayımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Çünkü Büro Memur-Sen ailesi olarak ana ilkemiz kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda görev yapması oldu. Şubelerimizden ve üyelerimizden aldığımız güçle, teşkilatlarımızın özverili çalışmalarıyla inşallah bu yıl da yetkili sendika olacağız ve gücümüze güç katmaya devam edeceğiz" dedi. 

Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz da genel kurulda yaptığı konuşmada, Konya Şubesinin üye sayısının daha da yükseltilmesi için gerekli çabanın gösterilmesi gerektiğini belirtti. Ülke genelinde üye sayısının hızla arttığına dikkat çeken Yanbaz, mayıs ayında tekrar yetkili sendika olacaklarını ve toplu sözleşme masasına oturacaklarını kaydetti. Yanbaz, bu yılki toplu sözleşme masasında tüm kamu görevlilerini ilgilendiren önemli kazanımlar elde edeceklerini vurguladı.  

Yeniden Konya şube başkanı seçilen Mahmut çimen ise, sendika ve üyelerin menfaatlerini hep koruduğunu ve korumaya devam edeceğini söyledi. Çimen, "Konyada 450'den aldığımız üye sayımızı bin 800'lere getirdik. Konya şubemizi Türkiye'nin en büyük şubesi yaptık. Başkanlığım süresince sendikamızın kurumsallaşması için çaba sarf ettim. Bunu da büyük bir ölçüde başardığımıza inanıyorum. Bundan sonra da üyelerimizle iç içe olacağız ve onların hakları için mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.  
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans