DUYURULAR
Kazanımların Adresi Büro Memur-Sen’dir

Kazanımların Adresi Büro Memur-Sen’dir


Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak, kamu görevlileri adına yeni kazanımlar elde etmenin mücadelesini veriyoruz. Kurumiçi Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları açılacak olması da Büro Memur-Sen’in kazanımlar hanesine yazılacaktır.

Tüm kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve taleplerinin karşılanması amacıyla var gücüyle çalışan Büro Memur-Sen’in, Kurumiçi Gelir Uzmanlığı Ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açılması için verdiği uğraş kamuoyunun takdirindedir.  

Büro Memur-Sen olarak, Kurumiçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açılması noktasında 19.01.2017 tarihinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaret etmiş, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede açılmasını vurgulamıştı. 25.01.2017 tarihinde Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ile görüşen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kurumdaki kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini iletmişti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, illere yaptığı ziyaretlerde Şube Başkanlarımızın konuyu iletmesi üzerine Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının gündemlerinde olduğunu ve en kısa sürede açılacağı sözünü vermişti.

Son olarak Maliye Bakanlığı ve tüm kamu kurumlarında uzmanlık sınavlarının açılmasını talebimizi 2017 yılının ilk KPDK toplantısında da gündeme getirdik. Geride kalan bu süreçte Büro Memur-Sen olarak konuyu canlı tutmak, kamu görevlilerinin taleplerini haykırmak amacıyla, katıldığımız platformlarda, televizyon programlarında gazete röportajlarında ve birçok defa gerçekleştirdiğimiz Twitter eylemleri ile konuyu Türkiye gündemine taşıdık. Büro Memur-Sen’in verdiği bu haklı mücadeleye duyarsız kalmayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, katılığı bir televizyon programında sınavların açılacağı müjdesini verdi.

Dün Sınav Açılmayacak Diyenler, Bugün Büro Memur-Sen’in Mücadelesinden Nemalanmaya Çalışıyor

Unutulmamalıdır ki; Büro Memur-Sen’in elde ettiği başarılara, yıllarca yetkili olup, toplu sözleşme masalarını toplu gülüşme partilerine çeviren sendikalar gölge düşüremeyecektir. Dün “Kurumiçi uzmanlık sınavı açılmayacak” diyenler, bugün Büro Memur-Sen’in verdiği mücadeleden nemalanmaya ve elde ettiği kazanımlardan faydalanmaya çalışması tam anlamıyla akıl tutulmasıdır.

Üyelerinden ve kamu görevlilerinden aldığı güçle 3. Dönem toplu sözleşme masasına oturan Büro Memur-Sen ve Memur-Sen, 213 kazanıma imza atarak, toplu sözleşmeler tarihine geçti. Kurumiçi Gelir Uzmanlığı Ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açıldığında da bu kazanım, Büro Memur-Sen’in kazanımlar hanesine altın harflerle yazılacaktır.

Büro Memur-Sen olarak, bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek amacındayız. Üyemiz olsun olmasın tüm Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarına bu kazanımı elde etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşayacağız. 

MALİYE BAKANIYLA YAPILAN GÖRÜŞME HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

GİB BAŞKANI İLE YAPILAN GÖRÜŞME HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MALİYE VE GİB ÇALIŞANLARININ HAKLARI İÇİN YAPTIĞIMIZ AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYINIZ 

SINAVLARIN AÇILMASI İÇİN GENEL BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPDK TOPLANTISI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MALİYE BAKANININ TV'DEKİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans