DUYURULAR
Kardeşliğimizi Bozamayacaklar

Kardeşliğimizi Bozamayacaklar


Memur-Sen Ağrı İl Buluşması “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganıyla Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Memur-Sen Ağrı İl Buluşması, Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganıyla yapılan buluşmaya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Memur-Sen’e bağlı sendikaların teşkilatları ile çok sayıda Memur-Sen üyesi katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, "Ağrı'yı İstanbul'dan ayıramazlar. Bin yıl önce başlayan kardeşliğimizi haykırmak, birliğimize ve istikrarımıza sahip çıkmak için buradayız. Herkes duysun ki; kardeşliğimizi bozamayacaklar. Birliğimizi hedef alanlara inat safları sıklaştıracağız" dedi.

ESKİ TÜRKİYE İLE MÜCADELE ETTİK

"Hak diyerek yola çıktık. Hakk'a sığınarak şükür yoldan çıkmadık. Haddi aşmadan ama çizmeyi aşarak sendikacılık yaptık" diyen Uslu, "İsyan ederek, itiraz ederek, inşa ederek vesayet düzeninin bize vurduğu prangaları birlikte kırdık. Siyaset zemininde, ticaret zemininde bizim gibi düşünenlerle, bizden olanlarla, bizimle yürüyenlerle birçok yasağı sona erdirdik. Bir çok dayatmayı bitirdik. Yeni kazanımlar elde ettik. Yeni hakları hayata geçirdik. Yöntemlerimizin farklı olduğu yönümüzün ortak olduğu, kardeş teşkilatlara bazen öncülük bazen de paydaşlık ettik. Eski Türkiye'nin bütün kalıntılarını, bütün müktesebatını yok etmeye odaklandık" şeklinde konuştu.

İLLEGAL YAPILAR FIRSAT KOLLUYOR

Verdikleri mücadelede yalnız olmadıklarını vurgulayan Uslu, "Bizim gibi düşünen, bizim düşündüklerimizi hayata geçirmek isteyen, siyasi ve insani faaliyetler yapan yol arkadaşlarımız, teşkilat paydaşlarımız oldu. 2002'den bu yana Türkiye'yi yöneten siyasi akıl, bizim de inandığımız, yaşadığımız, yaşatmak ve yaymak için çabaladığımız, çalıştığım değerlerden neşet etmiş doğrular üzerinden faaliyetlerini yürüttü. Birbirimize kızdığımız, birbirimizi kırdığımız anlarımız, alanlarımız oldu. Ancak, hiç küsmedik. Gücendik ancak güçlerimizi birbirimizle savaş malzemesi haline getirmedik. Türkiye istikrarla buluştu, millet jakoben ve cuntacı istibdattan kurtuldu. Kurtulduğumuz istibdata suni teneffüs yapmak isteyen, hayat öpücüğü vermek isteyen odaklar hala var. Fırsat kolluyorlar" dedi.

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

"Birlik ve beraberliğimizi hedef alıp kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz" diyen Uslu, "Ağrı'yı İstanbul'dan ayıramazlar. Bin yıl önce başlayan kardeşliğimizi haykırmak, birliğimize ve istikrarımıza sahip çıkmak için buradayız.  Herkes duysun ki; kardeşliğimizi bozamayacaklar. Birliğimizi hedef alanlara inat safları sıklaştıracağız" şeklinde konuştu.

ERDOĞMUŞ: TOPLU SÖZLEŞME ÇALIŞANLARIN ZAFERİDİR

Programda konuşan  Büro-Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ise, kardeşlik vurgusu yaptı, provokasyonlara karşı kamuoyunu sağduyuya davet etti. 3. Toplu Sözleşme hakkında ise Erdoğmuş, "Kamu görevlilerinin zaferiyle sonuçlanan 3. Dönem Toplu sözleşmesiyle, 2016 yılı için yüzde 6+5, kümülatif ise yüzde 11.3, 2017 yılı için yüzde 3+4 kümülatif ise yüzde 7.12 zam alarak enflasyon canavarının başını ezdik. Bu iki yıllık bazda  yüzde 19.2 zam demek. Bu zamlardan sonra 2017 yılı Temmuz ayında bekar olan en düşük devlet memurunun maaşı  2 bin 272 TL'ye,  evli ve 0-6 yaş iki çocuğu olan en düşük devlet memurunun maaşı ise 2 bin 596 TL'ye yükselecek.  Bekar olan bir memurun ortalama maaşı ise  2 bin 976 TL'ye, evli ve 0-6 yaş arasında iki çocuğu olan bir memurun ortalama maaşı ise 3 bin 110 TL'ye çıkacak. Bu rakamlara  kurumsal ödemeler, fiilen çalışma karşılığı ödenen ek ders ücreti, nöbet ücreti ve seyyar görev tazminatı gibi unsurlar dahil değil, söz konusu sosyal ödemelerin eklenmesiyle bu rakamlar daha da büyüyecektir" dedi.

Ağrı Memur-Sen İl Temsilcisi Süleyman Gümüşer de, yaptığı konuşmasında birlik vurgusu yaptı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans