DUYURULAR
Kalkınma Bankasındaki Kamu Görevlilerinin Sorunları Çözülmeli

Kalkınma Bankasındaki Kamu Görevlilerinin Sorunları Çözülmeli


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Kakınma Bankası Genel Müdürü Ahmet Buçukoğlu ile yaptığı görüşmede personelin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Sezayi Soysal, İşyeri Temsilci Mehmet Yılmaz ve Cengiz Çuban ile birlikte Kalkınma Bankası Genel Müdürü Ahmet Buçukoğluyla görüştü. Kalkınma Bankası İnsan Kaynakları Daire Başkanı Salih Demirelin de hazır bulunduğu görüşmede Genel Başkan Yusuf Yazgan, bankada görev yapan kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını istedi. 

İdari kadrolarda çalışan kamu görevlilerinin şef kadrosu haricinde yükselemediğini belirten Genel Başkan Yazgan, personel yönetmeliğinde düzenleme yapılarak bu kamu görevlilerinin yükselebilmesinin önünün açılmasını istedi. Personel yönetmeliğinde şef yardımcısı ve müdür yardımcısı unvanlarının kaldırıldığını hatırlatan Yusuf Yazgan, bu unvanlardaki kamu görevlilerinin bir üst unvana terfi ettirilmesi gerektiğini kaydetti. Yazgan, sorun ve taleplerle ilgili yaptığı konuşmasını "İdari kadrodaki kamu görevlilerinin maaş skalalarında yıllara göre düzenleme yapılmalı. Kalkınma Bankasında 6 yılda bir görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılması gerekiyor. Bu süre geçmesine rağmen hala sınav açılmadı. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı en kısa sürede açılmalıdır. Bankadaki kamu görevlilerimize aile yardımı verilmiyor. Başka kurumlardaki kamu görevlileri aile yardımından yararlanırken Kalkınma Bankasındaki kamu görevlilerinin aile yardımından yararlanamaması adaletsizliktir. Bu haksızlık giderilmelidir" şeklinde sürdürdü.

Kalkınma Bankası Genel Müdürü Buçukoğlu ise yapılan görüşmeden memnun olduğunu ifade etti. Kamu görevlilerinin sorunlarına yönelik her zaman görüşmeye hazır olduğunu belirten Genel Müdür Ahmet Buçukoğlu, Kalkınma Bankası Kanunu ve personel yönetmeliğinin değiştirileceğini açıkladı. Buçukoğlu, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazganın aktardığı sorun ve taleplere yenilenecek personel yönetmeliğinde dikkate alacaklarını söyledi. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans