DUYURULAR
KADROYA GEÇEN İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARININ EKONOMİK HAKLARI KORUNMALI

KADROYA GEÇEN İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARININ EKONOMİK HAKLARI KORUNMALI


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcıyı ziyaret ederek kadroya geçecek olan iş ve meslek danışmanlarının mali haklarının korunması gerektiğini söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Etyemezi makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, Bakan Yardımcısı Etyemeze İŞ-KUR Genel Müdürlüğünde görev yapan iş ve meslek danışmanlarının sorunlarını iletti. 


İş ve meslek danışmanlarının kuruma yüksek puanlarla girdiğini belirten Yusuf Yazgan, iş ve meslek danışmanları sayesinde kurumda önemli projelere imza atıldığını aktardı. Yaptıkları mücadele ve girişimlerle iş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmeye başlandığını kaydeden Yazgan, "İş ve meslek danışmanları sayesinde İŞ-KURun yaptığı başarılı çalışmalara yenileri eklendi. İş ve meslek danışmanları kurumda çok önemli işler başardı ve başarmaya devam ediyor. Sözleşmeli olarak çalışan iş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmesi için sendika olarak yoğun mücadele verdik. Mücadelemiz ve girişimlerimiz sonucunda iş ve meslek danışmanları kadroya geçirilmeye başladı. Kendi unvanlarında kadroya geçirilen iş ve meslek danışmanlarının ekonomik hakları da korunmalıdır. Kadroya geçtiklerinde aldıkları ücret düşmemelidir. Bu konuda gerekli çalışma yapılmalı, iş ve meslek danışmanı arkadaşlarımız mağdur edilmemelidir" dedi. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ise, hiçbir personelin mağdur olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. İş ve meslek danışmanlarının 2 Eylül tarihine kadar kadroya geçebileceklerini belirten Etyemez, "Bu tarihten sonra kadroya geçişler sona erecek. İsteyen iş ve meslek danışmanları 2 Eylüle kadar kadroya geçebilirler. Kadroya geçecek olan iş ve meslek danışmanlarının ücretinin düşmemesi için yasal düzenleme gerekiyor. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımızın sonuca ulaşması için meclisin açılması ve konunun mecliste görüşülmesi gerekiyor" diye konuştu.

Yazgan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısının ardından İş-Kur Genel Müdürü Yazıcıyı ziyaret etti. Yazgan, yaptığı bu ziyarette de kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının ekonomik haklarının korunması gerektiğini vurguladı. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana ziyaretlerinde İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli, Ankara 10 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Can ve Furkan Cura ile iş ve meslek danışmanı Pınar Turgut eşlik etti. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans