DUYURULAR
İstanbul’da Bosna Hersek ile Sendika Deneyimleri

İstanbul’da Bosna Hersek ile Sendika Deneyimleri


Büro Memur-Sen’ in Daveti Üzerine Türkiye’ye Gelen Bosna Hersek Kamu Çalışanları Sendikası Heyeti ile Türkiye ve Bosna Hersek’teki Sendika Deneyimleri Hakkında Bilgi Alışverişi Yapılarak Kaynaşma Sağlandı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Bosna Hersek Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Samir Kurtovic İstanbul Buluşması’nı gerçekleştirmeden önce Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Temel Karadeniz’i ziyaret etti. Daha sonra İstanbul Valiliği’ne gelen heyeti Vali Yardımcısı Hülya Kaya karşıladı. Büro Memur-Sen’in yurtdışındaki sendikalarla birlikte hak mücadelesini arttırdığını dile getirerek. “Bosna Hersek’in de yüreğimizdeki yeri farklıdır. Daha önce Bosna Hersek’e gittim, çok beğendim, ilk fırsatta bir daha gideceğim. Ayrıca Büro Memur-Sen’in yapmış olduğu program sayesinde siz değerli Bosna Hersekli dostlarımızla tanıştığımız için çok mutluyuz.” Dedi. Yapılan ziyaretler sonrasında başlayan İstanbul Buluşması programında ilk olarak sendikaların hazırladığı sinevizyon gösterisi yapıldı. Sinevizyondan hemen sonra Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz'In Açılış konuşması gerçekleşti. Açılış konuşmasına Büyük Devlet Adamı Aliya İzzetbegoviç’in “Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bu günkü refahı, devam edegelen sömürgeciliği; döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur.” Sözü ile başladı. Daha sonra kapitalizm ve emperyalizm gibi memur, işçi, köylü dinlemeden sömüren düzene karşı bir sendikaların bir araya gelerek küresel dünyada ortak mücadele vermenin önemine değindi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan Bosna Hersek Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Samir Kurtovic Türkiye’nin yapmış olduğu davet için teşekkür ettiklerini dile getirerek “ Türkiye’ye davet edildiğimizden dolayı çok mutluyuz. Ülkemizdeki sendikacılık ile Türkiye’deki sendikacılığı karşılaştırmamız ve eksikliklerimizin giderilmesi için büyük bir fırsat. Ayrıca Dost Ülke olan Türkiye’yi daha yakından görmek, İstanbul’un sokaklarında gezmek bize ayrı bir mutluluk verdi. Kendim ve heyetim adına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz başta olmak üzere tüm heyete teşekkür ederim.” dedi. Genel Başkanların konuşmasından sonra Bosna Hersek Genel Başkan Yardımcıları bağlı oldukları kurumların yapısını ve nasıl çalıştıklarını sırası ile anlatarak deneyimlerini paylaştılar. Daha sonra Büro Memur-Sen Heyeti de mikrofonu sırası ile alarak Türkiye’de sendikacılığın önemine ve geçmişine değindikten sonra bağlı oldukları kurumun işleyişini ve karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Karşılıklı kurumlar ve sendikal faaliyetler hakkında yapılan bilgilendirmeler sonucunda gerçekleşen soru-cevap bölümü ile program sona erdi. Program Sonrasında Büro Memur-Sen konuklarına almış oldukları hediyeleri takdim etti Sonraki gün Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı gibi tarihi yerler gezilerek ülkemizin tanıtımı yapıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans