DUYURULAR
İstanbul 1 Nolu Şube, 15 Temmuz Gazisi Bayat ve Kadın Üyeleri Unutmadı

İstanbul 1 Nolu Şube, 15 Temmuz Gazisi Bayat ve Kadın Üyeleri Unutmadı


Büro Memur-Sen İstanbul 1 Nolu Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 15 Temmuz gazisi Safiye Bayat ve kadın üyelerle bir araya geldi. Şube Başkanı Ebubekir Sıddık Duyuş, “Kadınlar vardır, tarihe adlarını kazırlar, vatan için tarih yazarlar savaş meydanlarına inerler. 93 Harbi Aziziye Savunmasının kahramanı Nene Hatunlar gibi onların torunları vardır günümüzde. 15 Temmuz gecesi gazimiz Safiye Bayatlar bitmez bizde” dedi.

Büro Memur-Sen İstanbul 1 Nolu Şube 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle program düzenledi. Programa, Şube Başkanı Ebubekir Sıddık Duyuş,  şube yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Kadın Kolları Başkanı Semra Birdal Ergün ve şubenin kadın üyeleri katıldı. Programın en önemli konuğu ise 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanarak gazi olan Safiye Bayat oldu. Kadınların sorunlarının konuşulduğu programda üyelere şube tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Şube Başkanı Duyuş, Gazi Safiye Bayat’a ise plaket takdim etti. Bayat’a 15 Temmuz’da gösterdiği kahramanlık için şükranlarını sunan Duyuş, “Kadınlar vardır, tarihe adlarını kazırlar, vatan için tarih yazarlar savaş meydanlarına inerler.  93 Harbi Aziziye Savunmasının kahramanı Nene Hatunlar gibi onların torunları vardır günümüzde. 15 Temmuz gecesi gazimiz Safiye Bayatlar bitmez bizde. Şehit olamadım diyerek gaziliğine sevinmeyen kahraman yüce gönüllü kadınlarımız vardır bizim. Kahramanlarımıza, geleceğe yön veren kadınlarımıza verilmiş sözlerimiz var bizim” dedi.

Kadınların toplumu oluşturan bireyleri yetiştiren, onları yönlendiren ilk unsur olduğunu kaydeden Duyuş, “Kuran-ı Kerim’de Nisa Suresinin ve hanımlarla ilgili Hadisi Şeriflerin olması İslam’da kadına verilen değeri açıkça göstermektedir. Bilgili,  güvenilir, huzurlu yaşanabilir bir dünya için kadınlar üzerindeki yük tartışılmazdır. Kadın ve erkek eşitliğinden bahsedildiği bir dönemde kadına verilen hakların yetersizliği konuşulmaktadır. Kadının Türkiye ekonomisi ve iş dünyasındaki yerinin geçmiş dönemlere oranla artığı ve çalışma koşullarının iyileştirdiği görülmektedir. Sendikamız olarak daha iyi şartlarda çalışması için bütün gücümüzle kadınlarımızın yanında olduğumuzu bildirmek isteriz. Kadının değerini, verilen sözlerin arkasında olduğumuzu hatırlatmak amacıyla Türkiye’nin her yerinde düzenlendiği gibi davetimize icabet eden tüm bayanlara şükranlarımı sunarım. Gerçek emekçi olan kadınlarımızın Kadınlar Günü kutlu olsun” diye konuştu.

 

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans