DUYURULAR
İSRAİL DÖKTÜĞÜ KANDA BOĞULACAK

İSRAİL DÖKTÜĞÜ KANDA BOĞULACAK


İslam Dünyasının mübarek aydaki sessizliği, İsrail katliamından daha acı vericidir

İsrailin "Koruyucu Hat" adını verdiği işgalle Filistinli sivilleri hedef alması ve 4 günde çoğu çocuk 150ye yakın Filistinliyi bombalarla füzelerle şehid etmesine bir tepki de Büro Memur-Senden geldi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, terörist devlet İsrailin masum Filistinlilerin kanını içmek için Ramazan ayını özellikle tercih ettiğini belirtirken, "İsrail Ramazan ayında katliam yapmayı alışkanlık haline getirdi. Ancak bundan daha beter olan, İslam Dünyasının bu mübarek günlerde dahi İsraile karşı sessiz kalışıdır"dedi.
Ünalan, Filistin meselesinde taraf olma konusunda başka kriter aramaya ihtiyaç olmadığını"insan" olmanın yeterli olacağını söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, İsrailin son günlerde Filistinli siviller üzerinde yoğunlaştırdığı operasyonlara ve gerçekleştirdiği katliamlara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:"Katliam alışkanlığını özellikle Ramazan ayına denk getiren İsrail 4 gündür Gazzeye hava ve kara operasyonları düzenlemektedir. Bu operasyonlarda 150ye yakın şehid verildiği, 700den fazla Filistinlinin yaralandığı ve 2 binden fazla evin kullanılamaz hale geldiği yönünde bilgiler bulunmaktadır.

İsrail ve ABDnin her zaman yaptıkları gibi bu katliamlara yönelik gerekçeleri hep vardır. O yüzden ABDden bu yönde gelen açıklamalarda bizi şaşırtmamaktadır. Ancak tüm bunlardan daha acı olan Müslüman dünyanın mübarek Ramazan ayında bile, bu katliamlar karşısında sessiz kalışıdır.

Son iki gün içerisinde önce 40 bin askerini daha sonra da 30 bin yedek askerini göreve çağıran İsrail yönetiminin yeni bir katliam hazırlığı içinde olduğu aşikârdır.

Basına yansıyan haberlerde HAMASın savunma amaçlı olarak gönderdiği füzeler karşısında İsrailli sivil halkın paniği açıkça anlaşılmakta, dünya ülkeleri de İsrail vatandaşlarının bu paniği karşısında üzüntülerini paylaşmaktadır. Filistinde yaşanan bu katliam ne ilk, böyle giderse ne de son olacaktır. Yıllardır İsrail bombaları altında binlerce şehid veren, evlerinden barklarından olan masum Müslüman Filistin halkının dramını görmek istemeyen Batılı ülkeler, savunma füzelerinin İsrail hava sahasına girmesinden dahi panik yaşayan İsrailliler için gözyaşı dökmektedir.


Filistin meselesi artık ümmetin meselesidir.

Müslüman Dünya başını kaldırmadıkça, bu katliamı dünyaya haykırmadıkça ve tarafını belirlemedikçe bu mesele bitmeyecek, katliamlara devam edilecektir.
Filistin meselesinde tarafsızlık bir yana, taraf olmak ümmetten yana taraf olmak demektir. Bunun içinde başka bir kritere ihtiyaç yoktur. Filistinli kardeşlerimizden yana taraf olmak için insan olmak yeterlidir."ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans