DUYURULAR
İŞKUR’da Kurum İçinden İş ve Meslek Danışmanı Atanacak

İŞKUR’da Kurum İçinden İş ve Meslek Danışmanı Atanacak


Büro Memur-Sen'in kazanımları artarak devam ediyor. Büro Memur-Sen'in sürekli gündeme getirdiği iş ve meslek danışmanlığı sertifikası bulunan memurların iş ve meslek danışmanı olarak atanmasının önü açıldı. İŞKUR kurum içinden iş ve meslek danışmanı ataması için ilana çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki sivil memurlara işe geliş ve gidişlerinde ulaşım haklarının verilmesini sağlayan Büro Memur-Sen, bu kez de Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yeni bir kazanıma imza attı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR Genel Müdürlüğü'nde yaptığı tüm görüşmelerde ve Kurum İdari Kurul toplantılarında iş ve meslek danışmanlığı sertifikası bulunan memurların iş ve meslek danışmanı kadrosuna atanması gerektiğini sürekli vurgulayan Büro Memur-Sen’in, bu talebi karşılık buldu. Genel Müdürlük, iş ve meslek danışmanı kadrolarına kurum içinden atama yapılması için ilana çıktı. Büro Memur-Sen’in önümüzdeki hafta başlayacak olan toplu sözleşmeye taşıyacağı maddeler arasında yer alan bu talep, bu şekilde toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde hayata geçmiş oldu.

TALEPLERİN TAMAMI KARŞILANMALIDIR

Yaşanan gelişmeyi değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlileri adına kazanım üretmekten mutlu olduklarını ifade etti. Büro Memur-Sen olarak hayata geçene kadar kamu görevlilerinin tüm taleplerinin takipçisi olduklarını vurgulayan Genel Başkan Yanbaz, “Sendika olarak bizim mücadelemiz hak mücadelesidir, kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda çalışmasının mücadelesidir. Bu mücadele uğruna yılmadan, bıkmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Kamu görevlilerimizin taleplerinde ısrarcıyız ve taleplerin takipçisiyiz. Verdiğimiz mücadele sayesinde sertifikası bulunan memurların iş ve meslek danışmanı olarak atanmasının yapılmasının önünü açtık. Bundan sonra da durmayacağız. Tüm kamugörevlilerimizin talepleri karşılanıncaya kadar, tüm sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmeye, çalışmaya devam edeceğiz. Yeni kazanımlarla kamu görevlilerimizin hizmetinde olacağız" dedi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans