DUYURULAR
İŞKUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI GENEL MÜDÜRE İLETİLDİ

İŞKUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI GENEL MÜDÜRE İLETİLDİ


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) çalışanlarının sorunlarını gÖrüşmek için İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı’yla bir araya geldi. çalışanların sorunlarıyla ilgili raporu Genel Müdür Yazıcı’ya veren Genel Başkan Yazgan, sorunların biran Önce çÖzülmesini istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli ile birlikte İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan ziyarette İŞKUR çalışanlarının sorunlarını gündeme getirdi ve sorunlarla ilgili hazırlanan raporları Genel Müdür Nusret Yazıcı’ya verdi.

SORUNLARI TEK TEK SIRALADI
GÖreve yeni başlayan iş ve meslek danışmalarına banka promosyonlarının yeni yıla girmeden Ödenmesini isteyen Genel Başkan Yazgan, kurum personeli kimliklerinin ise en kısa zamanda bastırılarak dağıtılması gerektiğini sÖyledi. İstanbul’daki çalışanların sorunları üzerinde de duran Yusuf Yazgan, ildeki personel sayısının fazla olmasından dolayı servislerin yetersiz kaldığını, bu nedenle servis sayısının arttırılması gerektiğini kaydetti. İş ve meslek danışmanlarının istedikleri ilin dışında tercih yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Yazgan, “Maalesef işe girebilmek için çoğu arkadaş istedikleri ilin dışında tercih yapmak zorunda kaldı. Buda çalışanların aile bütünlüğüne zarar verdi. Bunun için bir kereye mahsus olmak üzere eş durumundan atamalar yapılmalıdır. Ayrıca son zamanlarda performansa Ölçüsünün dikkate alınacağı ve sene sonu performansı düşük olan çalışanların sÖzleşmelerinin yenilenmeyeceği yÖnünde sÖylentiler var. Bu sÖylentiler çalışanların moral ve motivasyonunu bozmaktadır. Sonuçta iş ve meslek danışmanı arkadaşlar gÖreve yeni başladılar ve kurumu yeni tanıyorlar. Bunun için bu tür sÖylemlere izin verilmemelidir. İş ve meslek danışmanları gÖrevleri dışında işlerde çalıştırılıyor. Herkes kendi gÖrevini yapmalıdır. Danışmanların kendi gÖrevleri dışında çalıştırılmaması için acilen gÖrev tanımları yapılmalıdır. Ayrıca bu arkadaşların izin kullanımları hakkındaki belirsizlik giderilmelidir” dedi.

GENEL MüDüR TALEPLERİ EKSİKSİZ CEVAPLADI
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Müdür Yazıcı, Yazgan’ın verdiği raporu dikkatle inceledi. Yazgan’ın taleplerine tek tek cevap veren Nusret Yazıcı, promosyonların bu yılsonuna kadar yetiştirilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını sÖyledi. Büro Memur-Sen’in daha Öncede gündeme getirdiği personel kimliklerinin hazırlanarak baskıya gÖnderileceğini aktaran Yazıcı, kimliklerin en kısa süre içerisinde dağıtılacağını kaydetti. Personele her türlü imkanı sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Yazıcı, “İstanbul’daki servislerin yüzde 25 arttırdık. Yetersiz kaldığı taktirde bu sayıyı daha da arttıracağız. Eş durumundan atamaları yÖnetim toplantısında değerlendirilerek bakanlık makamında sunacağız. İş ve meslek danışmanlarının sÖzleşmeleri hakkında her hangi bir sıkıntı bulunmuyor ancak arkadaşlarımızdan çalışma düzeyinde yüksek performans beklediğimizin altını çizmek istiyorum. Danışman arkadaşlarımızın gÖrevleri haricinde başka işlerde çalıştırılmaması için il müdürlüklerimize resmi yazı gÖndererek bu konudaki kesin talimatımızı bildireceğiz. İzin konusunda ise, gÖrevinde bir yılı dolduran iş ve meslek danışmanı arkadaşlarımız yıllık izinlerini rahatlıkla kullanabilecekler. Bu konuda her hangi bir sorun yok. GÖreve geldiğimizden beri personelimizin en iyi şartlarda çalışmasını istiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. YÖnetim kadrosu, personel el ele vererek kurumumuzu daha iyi konuma getireceğimize inanıyorum” diye konuştu. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans