DUYURULAR
İŞKUR ÇALIŞANLARI BÜRO MEMUR-SEN SAYESİNDE İKRAMİYELERİNİ PEŞİN ALACAK

İŞKUR ÇALIŞANLARI BÜRO MEMUR-SEN SAYESİNDE İKRAMİYELERİNİ PEŞİN ALACAK


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Personel Dairesi Başkanı Necmettin Esen’i ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen’in girişimleri sayesinde İŞKUR çalışanlarına ikramiyelerin peşin Ödeneceğini sÖyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte İŞKUR Personel Dairesi Başkanlığına atanan Necmettin Esen’i makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yazgan, Personel Dairesi Başkanı Esen’e yeni gÖrevinde başarılar diledi.

Ziyarette konuşan Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen’in engellenemez büyümesinin devam ettiğini sÖyledi. Büro Memur-Sen’in yetkili olduğu 17 kurum arasında İŞKUR’unda yer aldığını hatırlatan Yazgan, bu yıl Türkiye geneli yetkili sendika olacaklarının altını çizdi.

Büro Memur-Sen olarak kamu çalışanlarının hakkını aramak ve sorunlarını çÖzmek için aralıksız çalıştıklarını vurgulayan Genel Başkan Yusuf Yazgan, “Yetkili olalım, olmayalım hizmet kolumuzdaki tüm kurumlarda çalışan personelin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Büro Memur-Sen olarak birçok kazanım elde ettik ve birçok mağduriyetin giderilmesinde aracı olduk. İŞKUR çalışanlarının sorunlarını yetkili sendika olarak katıldığımız kurumun 6’ıncı Olağan Genel Kurulu’nda gündeme getirdik. 666 sayılı kararnameyle İŞKUR çalışanlarının aldığı ikramiyeler donduruldu ve çalışanlar mağdur oldu. Bu mağduriyetin giderilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Büro Memur-Sen’in girişimleri sayesinde İŞKUR çalışanları, Soysal Güvenlik Kurumunda olduğu gibi ikramiyelerini peşin alacak. Ödeme emirleri il müdürlüklerine fakslandı. Büro Memur-Sen her zaman olduğu gibi yetkili olduğu İŞKUR’da da farkını ortaya koydu” dedi.

Personel Dairesi Başkanı Necmettin Esen ise, yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Personelin sorunlarının çÖzümünde kim olursa olsun herkesin elinden geleni yapması gerektiğini belirten Esen, sorunların çÖzümünde sendikaların Önemli rol üstlendiğini kaydetti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’a ziyarete Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Abdullah Can ve Ankara 2 Nolu Şube Denetleme Kurulu üyesi Hüseyin Ulusoy eşlik etti.  







ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans