DUYURULAR
İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARININ EŞ DURUMUNDAN ATAMALARI YAPILACAK

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARININ EŞ DURUMUNDAN ATAMALARI YAPILACAK


Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazganı ziyaret ederek personelin sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Genel Müdür Yazıcı, iş ve meslek danışmanlarının aile bütünlüğünün sağlanması için eş durumundan atamalarının yapılacağını söyledi.İŞ-KUR Genel Müdürü Yazıcı, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgana iade-i ziyarette bulundu. Yaklaşık yarım saat süren görüşmede kurum çalışanlarının sorunlarına değinilerek görüş alışverişinde bulunuldu. 

Yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için Genel Müdür Yazıcıya teşekkür eden Yusuf Yazgan, personelin diğer sorunlarının da biran önce çözülmesini istedi. İş ve meslek danışmanlarının aile bütünlüğünün bozulmaması için eş durumundan atamalarının yapılmasını talep eden Yazgan, sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi için başlatılan çalışmalara İş-Kur yönetiminin de gerekli desteği vermesi gerektiğinin altını çizdi. Yazgan, Genel Müdürlük talimatıyla daha önce görevlendirmesi yapılan iş ve meslek danışmanlarının da iş ve meslek danışmanı olarak görevlendirilerek mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini kaydetti. Büyük illerde yemek sorununun olduğunu belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı, yemekten tüm personelin yararlanabileceği şekilde hizmet satın alınması gerektiğini söyledi. Personel fazlalığı nedeniyle personel servisinin çok yetersiz kaldığını dile getiren Yazgan, servis araçlarının sayısının arttırılmasını talep etti. Yazgan, çalışma ortamı ve yüksek donanımlı yeni binalara da biran önce taşınılması gerektiğini vurguladı. 

Personelin en iyi şartlarda görev yapması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden İŞ-KUR Genel Müdürü iş ve meslek danışmanlarını sevindirici haber verdi. Genel Müdür Yazıcı iş ve meslek danışmanlarının eş durumundan atamalarının önümüzdeki aylarda yapılacağını söyledi. Yemek hizmetinin her çalışanın hakkı olduğunu, bunun için gerekli katkı paylarının gönderileceğini belirten Nusret Yazıcı,  yetersiz olan personel servis araçlarının sayısının çoğaltılması için gerekli hizmet alımını yapacaklarını aktardı. Personelin rahat ortamlarda çalışmasını istediklerini kaydeden Yazıcı, bunun için yüksek donanımlı yeni binalara en kısa zamanda taşınılacağını açıkladı.

Ziyarette Büro Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden ve Ankara 10 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Can da hazır bulundu.  

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans