DUYURULAR
İŞ KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

İŞ KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI MASAYA YATIRILDI


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyeleri, Ankara 2 Nolu Şube’nin verdiği yemekte buluştu. Yemekte Türkiye İş Kurumu (İş Kur) çalışanlarının sorunları masaya yatırıldı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Önceliğimiz yetki aldığımız kurumlarda çalışanların sorunlarını çÖzmek” dedi.

İş Kur çalışanlarının sorunları, Büro Memur-Sen Ankara 2 Nolu Şubesi’nin verdiği yemekte masaya yatırıldı. İş Kur Misafirhanesi’nde verilen yemeğe, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Genel Basın Yayın Sekreteri Abdulvahit Ergün, 2 Nolu şube Başkanı Hüseyin Yüksel ve üyeler katıldı.  Sorunların tespit edildiği yemekte, personelin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için çÖzüm yolları arandı.

Büro Memur-Sen’in kamu çalışanları için var olduğunu belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, her platformda çalışanların hakkını aradıklarını sÖyledi. Kamu çalışanları için elde edilen birçok kazanımın altında büro memur-sen imzasının bulunduğuna dikkat çeken Yusuf Yazgan, elde edilen kazanımlar sayesinde üye sayısının her geçen gün arttığını kaydetti. Kamu çalışanlarının artık büro memur-sen’i tercih ettiğini vurgulayan Yazgan, “Yetkili olduğumuz kurum sayısı 7’den 17’ye çıkarken 17 bin olan üye sayımız yüzde 85 artarak 33 bine ulaştı. üye sayımız her geçen gün artmaya devam ediyor. çalışanlar artık tercihini bizden yana yapıyor. çünkü biz çalışanların hakkını arıyoruz, çalışma şartlarını en iyi hale getirmenin mücadelesini veriyoruz. Kamu çalışanlarını ayrım yapmadan, Ötekileştirmeden sendikacılık yapıyoruz. Bundan sonra da hak arama mücadelemiz devam edecek. Önceliğimiz yetkili olduğumuz kurumlarda çalışanların sorunlarını biran Önce çÖzüme kavuşturmak” dedi.

İş Kur’da üye sayısının geçtiğimiz yıla oranla 2 kat arttığına dikkat çeken 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel ise, “Sendika olarak elde ettiğimiz kazanımlar İş Kur’da yetkiyi almamızı sağladı. Geçtiğimiz yıl 464 olan üye sayımızı bu yıl 893’e çıkarttık. üye sayımız giderek artmaya devam ediyor. İş Kur çalışanları bizlere güveniyor. Sendika olarak üyelerimizin güvenini boşa çıkartmayacağız” diye konuştu. 

 

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans