DUYURULAR
İŞ-KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI GENEL MÜDÜRE İLETİLDİ

İŞ-KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI GENEL MÜDÜRE İLETİLDİ


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) çalışanlarının sorunlarını gÖrüşmek için İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı’yı ziyaret etti. çalışanların sorunlarıyla ilgili raporu Genel Müdür Yazıcı’ya veren Genel Başkan Yazgan, sorunların biran Önce çÖzülmesini istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan ve İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli ile birlikte İŞ-KUR Genel Müdürü Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan ziyarette İŞ-KUR çalışanlarının sorunlarını gündeme getirdi ve sorunlarla ilgili hazırlanan raporları Genel Müdür Nusret Yazıcı’ya verdi.

YAZGAN TALEPLERİ SIRALADI
Geçtiğimiz Nisan ayında 2 bin 817 iş ve meslek danışmanının atamasının yapıldığını hatırlatan Genel Başkan Yazgan, atamanın yapıldığı toplantıda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın toplamda 4 bin iş ve meslek danışmanını işe alınacağını sÖylediğini aktardı. Geri kalan bin 183 iş ve meslek danışmanının hala atamasının yapılmadığını belirten Yusuf Yazgan, atamaların biran Önce yapılması gerektiğini vurguladı.
 
Kurumda boş bulunan şube müdürlüğü kadrosuna başka kurumlardan atama yapılmamasını isteyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı, “Başka kurumlardan yapılan atamalar çalışanların motivasyonunu bozmaktadır. En kıza zamanda açılacak sınavla kurum içerisinden boş kadrolara yapılacak atamalar çalışanlarının motivasyonunu arttıracaktır. Uzun aralıklarla ve az sayıda kadro için açılan gÖrevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının daha sık tekrarlanması gerekmektedir” dedi.

İkramiye alamayan aday memurlara ikramiyelerinin Ödenmesi talep eden Yusuf Yazgan, sÖzleşmeli personele de banka promosyonu verilmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını istedi.

İstanbul’daki çalışanların sorunları üzerinde de duran Yazgan, “İstanbul büyük bir şehir olduğu için buradaki personel yoğun iş yükü altında çalışıyor. İş yoğunluğunun hafiflemesi için yeni çalışanlar alınmalıdır. çalışma ortamlarının sağlıklı olması için yeni hizmet merkezleri açılmalıdır. Açılacak olan merkezlere personelin ikametleri dikkate alınarak gÖrevlendirmeleri yapılmalıdır. Personelin sağlığı için işyerlerinde doktor uygulamasına geçilmelidir. Personelin güvenliği açısından kurum girişlerine X-Ray cihazları konulmalıdır” diye konuştu.

GENEL MüDüRDEN TALEPLERE OLUMLU CEVAP
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Müdür Yazıcı, raporu inceleyerek taleplere tek tek cevap verdi. Yeni iş ve meslek danışmanlarının alımı için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Nusret Yazıcı, en kısa zamanda atamaların yapılacağını bildirdi. Kurum içine dışarıdan atama yapılmasını kendisinin de uygun bulmadığını kaydeden Yazıcı, en kısa zamanda sınav açılması için gerekli yazışmaların yapıldığını belirterek kurum içinden atama yapılacağını sÖyledi. GÖrevde yükselme ve unvan değişikliği yÖnetmeliğinin güncellenmesinde son aşamaya gelindiğini aktaran Yazıcı, Önümüzdeki yıl gÖrevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılacağını açıkladı. ikramiye alamayan çalışanların mağduriyetinin giderileceğini belirten Yazıcı, sÖzleşmeli personelin promosyon alabilmesi için ise gerekli çalışmaların yapıldığını kaydetti. 

İstanbul’daki çalışanların iş yoğunluğunun farkında olduklarını ifade eden Yazıcı, “İstanbul’daki iş yoğunluğunun bilinciyle her ilçede bir hizmet merkezi açmayı planlıyoruz. Personel üzerindeki iş yoğunluğunu azaltmak için Önümüzdeki yıl destek amaçlı büro memuru alımı yapacağız. Yeni açılacak merkezlere yapılacak atamalarda ikameti dikkate alacağız. İşyerlerinde doktor bulunmasını ise en kısa zamanda değerlendireceğiz. Güvenlik zafiyetinin yaşanmaması için hizmet merkezlerine X-Ray cihazları konulması için gerekli çalışmaları başlattık. Kısa sürede bu cihazların alımını yapacağız ve tüm yurt genelinde bu uygulamayı genişleteceğiz” şeklinde konuştu. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans