DUYURULAR
İçişleri Bakanlığındaki 4/Clilerin Sorunları Çözüme Kavuşturulmalı

İçişleri Bakanlığındaki 4/Clilerin Sorunları Çözüme Kavuşturulmalı


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte görüştüğü İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muhterem İnceye bakanlıktaki 4/Cli kamu görevlilerinin sorunlarını iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İstanbul 8 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Erol Demir, İşyeri Temsilcileri Ahmet Yördan, Şakir Dervişoğlu ve Ahmet Taş ile birlikte İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muhterem İnceyle görüştü. Genel Başkan Yusuf Yazgan görüşmede bakanlıktaki 4/Cli kamu görevlilerinin sorunlarını İnceye iletti. 

Genel Başkan Yazgan, kamudaki 4/Clilerin daimi görevlerde çalıştığını ancak kadroya geçirilmedikleri için mağdur olduklarını söyledi. Tüm 4/Clilerin kadroya alınması gerektiğini vurgulayan Yusuf Yazgan, 4/Cliler kadroya alınıncaya kadar sendika olarak mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.

Bakanlık merkezi, valilik ve kaymakamlıklarda görev yapan 4/Clilerin sorunlarına değinen Yazgan, 4/Clilere personel tanıtma ve kurum kimliklerinin en kısa zamanda verilmesi gerektiğini kaydetti. 4/Clilerin unvan tanımlamalarının yapılmasını isteyen Yazgan, 4/Clilerin sorun ve talepleriyle ilgili "Maaş bordroları sistemde görülmeli. İlçelere görevlendirilen personele yemek bedeli ödenmeli. Ek ödemelerin verilmesiyle ilgili çalışma yapılmalı. İzin kullandırılmalarda yaşanan sorunlar giderilmeli. Personel emekli olması için zorlanmamalı" diye konuştu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Personel Genel Müdürü Muhterem İnce, bakanlık çalışanlarının sorunlarını kendi sorunları olarak gördüklerini söyledi. Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen ile el ele vererek tüm sorunları çözüme kavuşturacaklarını kaydeden Muhterem İnce, 4/Clilere kimlik kartı verilmesi için yaptıkları çalışmayı en kısa zamanda bitirerek kartların dağıtılacağını duyurdu. Aktarılan diğer sorun ve taleplerle ilgili bakanlık olarak Maliye Bakanlığına resmi yazı göndereceklerini açıklayan İnce, sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar takipçisi olacaklarını vurguladı. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans