DUYURULAR
Hatay 1 Nolu Şube İşyeri Temsilcileriyle Toplandı

Hatay 1 Nolu Şube İşyeri Temsilcileriyle Toplandı


Büro Memur-Sen Hatay 1Nolu Şube, işyeri temsilcileriyle toplantıda bir araya geldi.

Büro Memur-Sen Hatay 1 Nolu Şube, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Hatay 1 Nolu Şube işyeri temsilcilerine yönelik toplantı düzenledi. Şube olarak yapılan ve yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıya Şube Başkanı Mürsel Güler, şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Şube Başkanı Güler, “Ülkemizde ve özellikle bölgemizde esas amaçları Türkiye’yi ve Türk Milletini hedef alan topyekün içerden ve dışardan üstü kapalı bir saldırı ve çökertme harekatına girişilmiş ancak bu Emperyalist ve kapitalist saldırılara karşı Allah’ın inayeti ve milletimizin cesareti karşısında adeta şoke oldu. İç ve dış hainler amaçlarına ulaşamayınca yeni oyunlar kurmaya devam ettiler. Ülkemiz ve milletimiz bu tuzakları defedecek ve başlarına geçirecek güç kudret ve imana sahiptir. Ülkemiz ve tarihin en önemli gündemi olan sistem değişikliği ile ilgili referandum, ülkemiz ve milletimiz bölgemiz için önem arz etmektedir. Konfederasyonumuz Memur-Sen, ülkenin ve Avrupa’nın en büyük sivil toplum örgütü olarak ülkemize karşı kurulan bu tuzaklara en fazla duyarlı ve bilinçli olarak bedeli ne olursa olsun her seferinde gereken cevabı vermiştir ve vermeye devam edecektir. Bu sistem değişikliği sonunda devlet işleyişinde sosyal ve özlük haklar daha hızlı ve verimli şekilde yürütülmesi için Büro Memur-Sen 12 Bakanlığı temsil eden bir iş kolu olarak etkinliği ve verimliliği ön plana çıkacaktır” dedi.

Sendika yetkisinin üye sayısına göre belirlendiğine dikkat çeken Güler, “Özellikle Ocak ayından bugüne kadar geçen sürede daha fazla emek harcadığımız üye çalışmasının son ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ay ve daha sonraki aylarda faaliyetlerimiz artarak devam etmelidir. Ağustos 2017 ayında yapılacak toplu sözleşmeye daha güçlü oturabilmemiz için üye sayısının artması için hep birlikte çaba göstermeliyiz. Biz Memur-Sen olarak; "İnsanın dünyadaki imtihanı ahde vefa'da gayrettir" anlayışıyla yola çıkan, "Hak yolunda feda" olmanın hakkını verme gayretiyle ter akıtan, akıttığı terle, cefaya talip oluşuyla berekete mazhar olan ve yaklaşık 1000 yakın üyesinin güvenini güce, gücünü kazanıma dönüştüren teşkilat olarak bir araya geldik. En önemli amacımız sizlerin mücadelesi ile üyelerimizin huzuruna mutluluğuna hizmet edelim istiyoruz. En büyük varlık nedenimizi de bütün üyelerimizin, emeğin ve ekmeğin değerini bilen herkesi davasına ortak eden, yan yana duran, kol kola giren, bir Sendika Yönetimi olarak görüyoruz.  Bu salondaki heyecan, heyecanı yüreklerinde taşıyan sizlerin bizlere vermiş olduğu güç ile başarıya olan inancımızı artırıyor ve yolumuzu kolay kılıyor” diye konuştu.

Güçlü, yetkili ve etkili Büro Memur-Sen olarak toplu sözleşme masasında güçlerini göstereceklerini vurgulayan Güler, “Özellikle 2017 yılı toplu sözleşmesinin Büro Memur-Sen yılı olması ve Büro Memur-Sen’in mührünün vurulmasını istiyoruz. Kazanımlarının en fazla olduğu yıl olarak sendika tarihine yazdırmak için elimizi güçlü olarak masaya vuracağız. Bu süreçte emeği geçen ve geçecek olan üyelerden genel merkeze kadar herkese şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans