DUYURULAR
Hak Mücadelesinde 22’nci Yıl

Hak Mücadelesinde 22’nci Yıl


Kamu görevlilerimizin haklarını savunmak için 19 Nisan 1995 yılında kurulan sendikamız Büro Memur-Sen 22 yaşında. Sendikamız Büro Memur-Sen’in genel yetkili olmasında, büyümesinde ve güçlenmesinde katkısı bulunan tüm teşkilat mensuplarımıza ve kamu görevlilerimize teşekkür ediyoruz.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda kamu görevlilerinin haklarını savunmak ve hak mücadelesi vermek için 19 Nisan 1995 yılında kurulan Genel Yetkili Sendikamız Büro Memur-Sen,  22’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Kamu görevlilerinin yıllarca ötelenmiş, verilmemiş hakların alınması için hizmet mücadelesine tam 22 yıl önce başlayan sendikamız Büro Memur-Sen, günümüzde ülkenin dört bir yanında teşkilatlanmış, hatta yurtdışına açılmış durumda. Şüphesiz sendikamız bu günlere kolay gelmedi. Sendikacılığın köhnemiş zihniyetin sopası olarak yapıldığı günlerde Büro Memur-Sen, sendikacılığa yeni bir soluk getirmek için harekete geçti. Geçmişte birkaç kişiyken bugün Büro Memur-Sen, binlere ulaşan Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olma başarısını yakaladı.

Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerini hiçbir zaman dininden, ırkından, mezhebinden, siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmedik, her zaman kamu görevlilerini birleştiren bir sendikal anlayışla hareket ettik. Sendikacılığı kamu görevlilerinin üzerinden siyaset yapan, toplumu bölen, kamplaştıran bir anlayışa hiçbir zaman taşımadık. Kamu görevlilerimizin hakları için mücadele ederken ülkemizin daha fazla demokratikleşmesi, kalkınması, insan hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi gibi konularda da sorumluluğumuzu yerine getirdik. Her zaman haksızlıkların, zalimlerin karşısında; haklının ve mazlumun yanında olduk.

Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka Büro Memur-Sen’in teri, payı ve imzası vardır. İlkeli ve etkili sendikacılığımız, teşkilatımızın özverili çalışmaları, kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. Hizmet kolumuzda 5 yıldır zirvede dalgalanan bayrağımızı kamu görevlilerimizin tercihi ile bu yılda genel yetkili olarak zirvede dalgalandırmaya, 100 bin üye hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atmak, ekmeğimizi büyütmek, kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını daha iyi bir düzeye çıkarmak için mücadele edecek ve kazanacağız.

Ülkemizin dar boğazlara girdiği her dönemde sorumluluk aldık. 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı dim dik durarak, milli iradenin yanında saf tuttuk. Günlerce süren Milli İrade Nöbetlerine katılarak, ülkemize ve geleceğimize sahip çıktık. 16 Nisan’da yapılan halk oylamasında Türkiye’nin öze dönüşüne, geleceğe doğru kararlı yürüyüşüne, güven ve istikrar perspektifiyle yükselişine hız kazandıracak Anayasa değişikliğine “Evet” dedik ve onay verdik. Daha güçlü, daha müreffeh yarınlar için ülkemizin çıkarları doğrultusunda çalışmaktan hiçbir zaman geri durmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Büro Memur-Sen’in bugünlere gelmesinde emeği, alın teri bulunan, azim ve kararlılıkla çalışan şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, işyeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Başta Memur-Sen Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan ağabeyimiz olmak üzere ahirete intikal eden tüm Büro Memur-Sen neferlerine Yüce Mevla’dan Rahmet diliyoruz. 

 

MİLLİYET: http://www.milliyet.com.tr/buro-memur-sen-genel-baskani-yanbaz-ankara-yerelhaber-1986569/

YENİ AKİT: http://www.yeniakit.com.tr/haber/direnisten-dirilise-gectik-307149.html

İHA: http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/buro-memur-sen-genel-baskani-yanbaz-direnisten-dirilise-gectik-ankara-1679868/

MYNET: http://www.mynet.com/haber/guncel/buro-memursen-genel-baskani-yanbaz-direnisten-dirilise-gectik-2996262-1

HABERLER.COM: http://www.haberler.com/buro-memur-sen-genel-baskani-yanbaz-direnisten-9517854-haberi/

BEYAZ GÜNDEM: http://www.beyazgundem.com/genel/buro-memur-sen-genel-baskani-yanbaz-direnisten-dirilise-gectik-h463752.html

SON DAKİKA: http://www.sondakika.com/haber/haber-buro-memur-sen-genel-baskani-yanbaz-direnisten-9517854/

HABERX: http://www.haberx.com/buro_memursen_genel_baskani_yanbaz_direnisten_dirilise_gectik(17,n,12564012,148).aspx

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans