DUYURULAR
Hak Mücadelesinde 21’inci Yıl

Hak Mücadelesinde 21’inci Yıl


Kamu görevlilerimizin haklarını savunmak için 19 Nisan 1995 yılında kurulan sendikamız Büro Memur-Sen 21 yaşında. Sendikamız Büro Memur-Sen’in genel yetkili olmasında, büyümesinde ve güçlenmesinde katkısı bulunan tüm teşkilat mensuplarımıza ve kamu görevlilerimize teşekkür ederiz.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda kamu görevlilerinin haklarını savunmak hak mücadelesi vermek için 19 Nisan 1995 yılında kurulan sendikamız Büro Memur-Sen,  21’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Kamu görevlilerinin yıllarca ötelenmiş, verilmemiş hakların alınması için hizmet mücadelesine tam 21 yıl önce başlaşan sendikamız Büro Memur-Sen, günümüzde ülkenin dört bir yanında teşkilatlanarak, hatta yurtdışına açılarak genel yetkili sendika konumunda. Şüphesiz sendikamız bu günlere kolay gelmedi. Siyaset üzerinden sendikacılık yapıldığı günlerde Büro Memur-Sen olarak sadece kamu görevlilerinin hakları, ülkenin menfaatleri için mücadele ettik. Kurulduğumuz günden itibaren kamu görevlilerini hiçbir zaman dininden, ırkından, mezhebinden, siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmedik, her zaman kamu görevlilerini birleştiren bir sendikal anlayışla hareket ettik. Sendikacılığı kamu görevlilerinin üzerinden siyaset yapan, toplumu bölen, kamplaştıran bir anlayışa hiçbir zaman taşımadık. Kamu görevlilerimizin hakları için mücadele ederken ülkemizin daha fazla demokratikleşmesi, kalkınması, insan hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi gibi konularda da sorumluluğumuzu yerine getirdik. Her zaman haksızlıkların, zalimlerin karşısında; haklının ve mazlumun yanında olduk. Asırlarca bir ve beraber yaşayan milletimizin arasına fitne tohumları ekmeye çalışan, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hain terör olaylarına her zaman karşı durduk.

İlkeli ve etkili sendikacılığımız, teşkilatımızın özverili çalışmaları, kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. Hizmet kolumuzda 4 yıldır zirvede dalgalanan bayrağımızı kamu görevlilerimizin tercihi ile bu yılda genel yetkili olarak zirvede dalgalanmaya, 100 bin üye hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Sendikamız Büro Memur-Sen’in bu büyük başarısının altında emeği, alın teri bulunan, azim ve kararlılıkla çalışan şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, işyeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyor, başta Mehmet Akif İnan ağabeylerimiz olmak üzere ahrete intikal eden tüm Büro Memur-Sen neferlerine rahmet diliyoruz. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans