DUYURULAR
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki Sorunlar Çözüme Kavuşturulmalı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki Sorunlar Çözüme Kavuşturulmalı


Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci ile görüştü. Görüşmede bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorunları ve talepleri üzerinde duruldu.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcıları Kutbettin Aydın, Vecdi Yanbaz, Nihat Tunç ve Sezayi Soysal, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan ve Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler’den oluşan heyet, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığına atanan Fatih Çiftci’yi makamında ziyaret etti. Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’ye görevinin hayırlı olmasını diledi.

Görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarını ileten Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, özellikle gümrük kapılarında çalışan personelin çalışma şartlarının zorluğundan bahsetti.  Sendika olarak sınır kapılarında incelemelerde bulunduklarını anlatan Erdoğmuş, özellikle Gürbulak ve Kapıköy sınır kapılarında personel eksikliği, sosyal tesis eksikliği gibi çok sayıda sorun bulunduğunu söyledi. Sınır kapılarındaki personelin kendi alanları dışında farklı işler yapmak zorunda kaldığına dikkat çeken Erdoğmuş, çalışma ortamlarının iyi olmamasından yakındı. Personelin işe geliş gidişi için servis hizmeti verilmediğini belirten Erdoğmuş, bu nedenle personelin can güvenliğinin olmadığını vurguladı. Erdoğmuş, yoğun olan sınır kapılarına ek 5000 ödenirken aynı oranda yoğun olan Kapıköy ve Öncüpınar sınır kapılarındaki personele ek 5000 ödenmediğini söyledi. Erdoğmuş, Kapıköy ve Öncüpınar sınır kapılarındaki personele de ek 5000 ödenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ticaret İl Müdürlüklerindeki raportörlerin sorunları ve talepleriyle ilgili raporu Bakan Yardımcısına veren Erdoğmuş, toplu sözleşme kazanımları arasında yer alan resmi üniformalı muhafaza memurlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandırılması için gerekenin en kısa zamanda yapılmasını söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftçi, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Sınır kapılarında yaşanan sorunları bildiğini ve yakından takip ettiğini belirten Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, sınır kapılarındaki sorunlarla ilgili toplantılar düzenlediklerini bildirdi. Sınır kapılarındaki personel eksikliğinin yeni personel alımıyla giderileceğini açıklayan Bakan Yardımcısı Çiftci, Kapıköy ve Öncüpınar’daki personele ek 5000 verilmesi ve diğer sorunların da en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını kaydetti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı iyi bir noktaya taşıyacaklarını vurgulayan Çiftci, özellikle Ticaret İl Müdürlüklerini bakanlığın değişen ve dönüşen vizyonu haline getireceklerini söyledi. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans