DUYURULAR
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Promosyon Anlaşması Yapıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Promosyon Anlaşması Yapıldı


Büro Memur-Sen’in mücadelesi sonucunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda banka promosyonları anlaşması kamu görevlilerinin lehine sonuçlandı. 151 oturum neticesinde varılan anlaşmaya göre bin 200 TL olan promosyonlar 3 yıllık olmak üzere 2 bin 053 TL’ye çıkarıldı. Konuyu değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimiz için gece gündüz demeden sürdürdüğümüz çalışmaların karşılığını alıyoruz” dedi.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, yetkili olduğu kurumlarda etkili sendikacılığıyla başarılı çalışmalara imza atıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra ve merkez teşkilatında çalışan kamu görevlileri verilecek olan banka promosyonları anlaşması bakanlıkta yapıldı. Anlaşmaya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda yetkili sendika Büro Memur-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, katıldı. Büro Memur-Sen’in sendikal mücadelesi neticesinde bin 200 TL olan promosyonlar 3 yıllık olmak üzere 2 bin 053 TL’ye çıkarıldı. Böylece geçmiş 3 yıla nazaran promosyonlarda yaklaşık 2 kat artış sağlanmış oldu. 151 oturumun yapıldığı promosyon anlaşması mevcut bankada kaldı.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimiz için gece gündüz demeden sürdürdüğümüz çalışmaların karşılığını alıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bütün gücümüzle sahadayız. Kurumlardaki bütün sorunları tek tek tespit ettik analizlerini gerçekleştirdik. 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmenin devam ettiği şu günlerde, çalışmalarımız sadece orayla sınırlı kalmıyor, kurumlardaki sorunları da çözmeye devam ediyoruz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda bu yıl yapılan banka promosyonu anlaşmasında da olumlu sonuç çıkması bizleri son derece memnun etmiştir. Bin 200 TL olan promosyonlar 3 yıllık olmak üzere 2 bin 053 TL’ye çıkarıldı. Bu kazanım kamu görevlerimize hayırlı olsun” dedi.

5 yıllık anlaşma yerine 3 yıllık anlaşma yapılmasına da değinen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, “5 Yıllık anlaşmaların ekonomik göstergelerin değişkenlik gösterdiği ülkemizde kamu görevlilerimizin zararına olduğunu düşündük. Bu nedenle 3 yıllık anlaşma yapılmasını önermiştik. Önerimiz kabul gördü ve 3 yıllık mutabakata varıldı. İhalenin kamu görevlilerimiz lehine başarılı bir şekilde sonuçlamasında katkısı olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Banka Promosyonu İhale Komisyon Başkanı Strateji Geliştirme Başkanı Fatih İslam Karaoğlu ve komisyon üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans