DUYURULAR
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODASI DUALARLA AÇILDI

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODASI DUALARLA AÇILDI


Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işyeri temsilcilik odası dualarla açıldı. Temsilcilik odasının açılışını yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Genel yetkili sendika olduğumuz gibi hizmet kolumuzdaki kurumların çoğunda da yetkiliyiz. Bu yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda da yetkili sendika olacağız" dedi.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda işyeri temsilciliği odasını açtı. Bakanlık çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilecek odanın açılışına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Fevzi Sayılgan, Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler, şube yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda bakanlık çalışanı katıldı.
Büro Memur-Sen işyeri temsilcilik odasının açılışını dualar eşliğinde Genel Başkan Yusuf Yazgan ve Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi yaptı. Genel Başkan Yazgan, temsilcilik odasının başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. Büro Memur-Sen’in Büro Bankacılık Hizmet Kolu’ndaki 53 kurumun çoğunda yetkili sendika olduğuna dikkat çeken Yusuf Yazgan, “Kimseyi ötekileştirmeden, tüm kamu çalışanlarının ortak kimliği üzerinden sendikacılık yaparak çalışanlarımızın mali, özlük ve sosyal haklarını arttırmak için mücadele veriyoruz. Verdiğimiz mücadeleler sayesinde birçok kazanıma imza attık. Kazanımlarımız ve teşkilatlarımızın başarılı çalışmalarıyla üçüncülükten aldığımız sendikamızı önceki yıl birinciliğe taşıdık ve genel yetkili sendika olduk. Diğer yandan ise hizmet kolumuzdaki 53 kurumun çoğunda yetkili sendikayız. İnşallah bu yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda da yetkili sendika olacağız. Açılışını yaptığımız bu işyeri temsilcilik odamız bakanlıktaki yetkimizin habercisidir. En iyi şartlarda görev yapması için mücadele verdiğimiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının haklarını, yetkili olduğumuzda daha iyi konuma getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Özcan ise, işyeri temsilcilik odasının tüm gümrük ve ticaret bakanlığı çalışanlarına açık olduğunu belirtti. Erhan Özcan, “Temsilcilik odamız üyemiz olsun olmasın tüm bakanlık çalışanlarımıza açık. Bu odamızda daha iyi haklara kavuşmak için çalışmalar yapacağız, projeler üreteceğiz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda yetkili sendika olacağız ve odamızda hepimizi ilgilendiren önemli kazanımlara imza atacağız” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans