DUYURULAR
Genişletilmiş Başkanlar Kurulu

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu


Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Memur-Sen Genel Merkezinde yapıldı. Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın,

 

Memur-Sen Genişletilmiş Başkan Kurulu toplu sÖzleşme gündemiyle Memur-Sen Genel Merkezinde yapıldı. Başkanlar kuruluna Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Sezayi Soysal, Mustafa Mengütaycı ve Nihat Tunç, Memur-Sene bağlı sendikaları genel başkanları ile genel başkan yardımcıları katıldı.  
 
Toplantıda Toplu SÖzleşme Süreci hakkında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bilgilendirme yaptı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Memur-Sen olarak, 3. DÖnem Toplu SÖzleşme gÖrüşmelerine genel merkez yÖneticilerimiz,  11 hizmet kolundaki sendikalarımızın yÖneticileri, il başkanlarımız ve danışmanlarımızla birlikte ekonomik, sosyal, insani ve toplumsal bakımdan son derece kapsamlı bir Toplu SÖzleşme teklifi hazırladık" dedi.
 
20 MİLYON İçİN TOPLU SÖZLEŞME MASASINDAYIZ
Hazırlanan teklifler hakkında değerlendirmelerde bulunan Yalçın, "Yetkili Konfederasyon olarak tekliflerimizi,  sadece 850 bin üyemiz adına değil, 3 milyon 200 bin kamu gÖrevlisi, 1 milyon 900 bin kamu gÖrevlisi emeklisi başta olmak üzere aileleriyle birlikte 20 milyon insan için Toplu SÖzleşme masasına taşıdık. Tekliflerimizin hem cüzdana hem de vicdana yÖnelik olmasına Özen gÖsterdik" diye konuştu.
 
HüKüMET KASANIN AĞZINI AçMALI
"Kamu İşveren Heyetinin,  son iki oturumda Memur-Sen olarak ortaya koyduğumuz kararlı duruş sonrasında geldiği nokta Önemli ancak yeterli değildir" diyen Yalçın, "Biz, mali ve sosyal haklar bakımından Büyük Türkiye, vicdani tekliflerimiz açısından da Yeni Türkiye iradesiyle Örtüşen teklifler bekliyoruz. Biz, kasanın anahtarının değil emeğimizin hakkının peşindeyiz. Memur-Sen ve 11 Hizmet Kolundaki yetkili sendikalarımız, Türkiyenin sahip olduğu ekonomik gücün ve değerler zemininin, hem mali ve sosyal haklarımızı hem de sosyal ve vicdani haklarımızı karşılayacak seviyede olduğunu biliyoruz. Sermaye kesimine, girişimcilerine teşvik paketleriyle destek olan siyasi irade toplu sÖzleşme masasını, emeğiyle ve alın teriyle geçinen kamu gÖrevlilerine yÖnelik sosyal teşvik paketini hayata geçirme zemini olarak gÖrmeli ve gereğini yapmalıdır. Kamu İşveren Heyeti, Toplu SÖzleşme imzalamak ve kamu gÖrevlilerini mutlu etmek istiyorsa, kasanın ağzını açmalı, hakkımızı vermeli ve bu amaçla kamu gÖrevlilerine oransal zammın yanında taban aylık, refah payı ve sosyal yardımlarda da Önemli Ölçüde artışlar sağlamalıdır" şeklinde konuştu.
 
Ali Yalçının konuşmasının ardından Büro Memur-Sen genel başkan yardımcıları da toplu sÖzleşme gÖrüşmeleri üzerinde değerlendirmelerde bulundu. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans