DUYURULAR
Genel Merkez SGK Ankara 1 Nolu Şubenin Düzenlediği Toplantıya Katıldı

Genel Merkez SGK Ankara 1 Nolu Şubenin Düzenlediği Toplantıya Katıldı


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, SGK Ankara 1 Nolu Şubenin düzenlediği toplantıda SGK çalışanları ile bir araya geldi. Toplantıda geride bırakılan 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci, ülke gündemi ve sendikamızın Faaliyetlerine ilişkin değerlendirmeler de görüşüldü.

Toplantıda Genel Başkan Metin Yılancı'ya, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba, Bilal Oktay Çiçeklitaş, Bekir Turhan, Feyim Bingöl, Turan Çetinkaya, SGK Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Temsilcileri eşlik etti.

Genel Başkan Yılancı, burada yaptığı açıklamalarda “5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin teşkilatla istişarelerde bulunarak hazırlık sürecinden görüşmelerin ilk gününe, ilk tekliften hakem kurulu sürecine ve kararına kadar yaşananları SGK çalışanları ile paylaştı.

TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde kurulmak istenen terör koridoruna karşı başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”na Büro Memur-Sen olarak destek verdiklerini de ifade eden Genel Başkan Metin Yılancı, “Türkiye’de kurulmuş olan bütün STK’lar olarak Vatanımız, Devletimiz ve Milletimiz için birlik olmak, birlikte hareket etmek görevimiz. Bunun dışında hareket edenler kendini ve kime hizmet ettiğini sorgulamalıdır. Büro Memur-Sen’li olmak demek, her daim Milletimizin yanında olmak demektir. Tavrımız nettir; Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ile birlikteyiz ve Barış Pınarı Harekatı’nı sonuna kadar destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Metin Yılancı: “Koltuğu bırakmama mücadelesi içinde değil, buraya gelip giden sıradan insanlar olmamaya, iz bırakan, nitelikli işler yapmaya çalışanlardan olmak için gayret ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

 Yılancı, Büyük sorumluluklarımız var ve bu sorumluluklarımızın hepimiz farkında olmalıyız. Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakkını korunmasının yanında ülkenin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik sendikacılık yaptığını belirten Yılancı, kendisinin her zaman istişarelere açık olan bir sendikacı olduğunu belirterek düzenlenen toplantıların da buna örnek olduğunu, Büro Memur-Senin teşkilatıyla ve üyeleriyle güçlenmeye devam ettiğini söyledi. Yılancı “ Ayrışmanın kimseye bir fayda sağlamayacağı aşikardır. Görünen o ki azim ve kararlılıkla umutsuzluğa kapılmadan yolumuza devam edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden birlikten kuvvet doğar sözünü haykırarak bir ve beraber olduğumuzu belirterek herkese kucak açarak kardeşlik iklimini tesis edeceğiz” dedi.

Toplu sözleşme süreciyle ilgilide açıklamalarda bulunan Yılancı, "Süreci en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık, kamu çalışanlarının hakkı olandan fazlasını istemedik ne var ki taleplerimiz Kamu İşveren Heyeti tarafından kabul edilmedi. Toplu sözleşmede imza atmak kadar atmamak da; uzlaşmak kadar uzlaşamamak da normal ve doğaldır. Kamu işvereni Büro Hizmet Kolu çalışanlarına kazandıracak teklif sunmadı, biz de kazandırmayan teklife imza atmadık” dedi.  

Sorun ve çözüm önerilerinin dile getirildiği toplantı, Büro Memur-Sen yönetiminin katılımcılar ile karşılıklı fikir alışverişi yaparak sona erdi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans