DUYURULAR
Genel Başkan Yılancı İŞKUR'un 10. Olağan Genel Kuruluna Katıldı

Genel Başkan Yılancı İŞKUR'un 10. Olağan Genel Kuruluna Katıldı


Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 10. Olağan Genel Kurulu Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı'nın katılımıyla yapıldı. Büro Memur-Sen’in taleplerini genel kurulda gündeme getirilerek gerekli çalışmaların yapılması istenildi.

İŞKUR 10'uncu Olağan Genel Kurulu Ankara’da toplandı. Genel Kurula Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Genel Kurul’da gündeme gelen taleplerimiz “Bir önceki Genel Kurulda Gündeme getirdiğimiz taleplerimizden İş ve Meslek Danışmanı sertifikası almış kurum personelinden 472’si Kurum içi İMD kadrolarına atanmalarından dolayı teşekkür ediyoruz şuan kurumda sertifikası bulunan yaklaşık 800 personelin kurumun ihtiyaçları doğrultusunda İş ve Meslek Danışmanı kadrolarına biran önce atanmasını talep ediyoruz.

İŞKUR’un uyguladığı aktif ve pasif işgücü programlarının uygunluğunun denetimi ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın İŞKUR tarafından yürütülen görevlerinin denetimi için İl Müdürlükleri bünyesinde görev yapmak üzere denetçi yardımcı ve denetçi kadrosu ihdas edilmesini bekliyoruz

Ayrıca; İMD Sertifikalarının 5 yılda bir yenilenmesi ile ilgili uygulamaya son verilerek, Mesleki Yeterlilik Sertifikasına sahip personelin sertifikalarının süresiz hale getirilmesini talep ediyoruz.

İŞKUR personelinin yargılanmaları bakımından  4483 sayılı yasaya tabi tutulmaları ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz.

665 KHK ile iptal edilen ikramiye ödemelerinin işsizlikle mücadelede işgücünün istihdam edile birliğini artırmak, çalışanların vasıflarını yükselterek işsizlik riskini azaltmak için İşsizlik Sigortası Fonundan Kurum çalışanlarına aylık tutarlar halinde unvan farklılığı gözetilmeksiniz eşit bir şekilde ödenmesini talep ediyoruz.

Şube Müdürleri ve Şeflerin sosyal ve mali yönden özlük haklarında iyileştirme yapılması, Şehit ve Gazi yakınlarından şartları uyanların süre şartı aranmaksızın İş ve Meslek Danışmanı kadrolarına atanabilmesi için mevzuat çalışması yapılmasını talep ediyoruz.

Kurum personelinin yurt dışında yabancı dil eğitimini geliştirmesi için İşsizlik Sigortası Fonu kaynağından gerekli mevzuatsal düzenlenmenin yapılması, Türkiye İş Kurumu bünyesinde sözleşmeli olarak görev yapan tüm personelin hak kaybına uğramadan kadroya geçirilmesi İle ilgili çalışma yapılmasını istiyoruz”.

 

 

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans