DUYURULAR
Genel Başkan Yılancı Aydın’daki Kadınlar Günü Programına Katıldı

Genel Başkan Yılancı Aydın’daki Kadınlar Günü Programına Katıldı


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Büro Memur-Sen, Aydın Şube Başkanlığının düzenlediği kadınlar günü programına katıldılar.

Düzenlenen programa Büro Memur-Sen Şube Başkanı Kağan Çetinbaş, Memur-Sen Aydın Temsilcisi Ali Aygül, Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, AK Parti ve MHP İl Başkanları, sendika üyeleri ve birçok davetli katıldı. 

Düzenlenen programda konuşan, Genel Başkan Metin Yılancı, "Kadınlarımızın günü sadece 8 Mart değil, 365 gündür. Devletin her kademesinde çalışıp evine ekmek götüren kadar, evinde çocuğunu yetiştiren kadınlarımızın da değeri bilinmelidir. Onların da sosyal ve maddi hakları karşılanmalıdır" diye konuştu. 

3 bin 600 ek gösterge konusunda da açıklamalarda bulunan Yılancı, "Devletin asli kurumlarını oluşturan sendikamızın çalışanlarının da ayrı gayrı gözükmeden bu düzenlemeden yararlanması gerekir. Biliyorsunuz Ağustos ayında toplu sözleşme sürecimiz başlıyor. Bizim güçlü şekilde sizi temsil etmemiz için desteklerinizi bekliyoruz. Talepler konusunda iş yeri temsilcimize, ilçe temsilcimize ve il yönetim kurulu üyelerimize ulaşabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Kadının toplumsal konumunun güçlendirilmesi ve şiddetin önlenmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Büro Memur Sen Aydın Şube Başkanı Kaan Çetinbaş yaptığı açıklamada; "Memur Sen ailesi Aydın'da 12 bine yakın üyesi bulunan büyük bir ailedir. Bu ailenin içinde yer alan ve emek mücadelesi veren tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadınlarımızın çalışma şartları ile ilgili taleplerini Genel Merkezi'mize iletiyoruz. Önümüzdeki toplu sözleşme sürecinde bu taleplerimiz masada yerini alacaktır" dedi.  

Ayrıca Genel Başkan Metin Yılancı ve Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, hizmet kolumuza bağlı kurumlarda çalışan üyelerimizle de bir araya gelerek, katılımcılar ile karşılıklı istişarelerde bulundular taleplerini dinlediler.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans