DUYURULAR
Genel Başkan Yılancı Adana İl Divanı Toplantısına Katıldı

Genel Başkan Yılancı Adana İl Divanı Toplantısına Katıldı


Büro Memur-Sen Adana Şube İl Divan Toplantısı Genel Başkan Metin Yılancı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Adana 1 Nolu Şube tarafından düzenlenen toplantıya, Ak Parti  Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Julide Sarıeroğlu, AK Parti Adanana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, Ak Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Tanrıöver, Adana 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Mengütaycı, Aksaray Şube Başkanı Şaban Bülbül, Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl, Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, şube yönetim kurulu üyeleri, hizmet kolumuza bağlı kurumların temsilcileri ve çok sayıda üye katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Metin Yılancı, “Genel merkez yönetiminden tüm şubelerimize, il ve ilçe temsilciliklerimize varana kadar hepimiz özveri ile çalışıyoruz ve bu çalışmaların karşılığını 8 yıldır yetkili sendika olarak ve bu yetkiyi kazanıma dönüştürerek ortaya koyuyoruz ama hiçbir zaman ilkeli hizmet sendikacılığı anlayışımızdan taviz vermiyoruz” dedi. Toplu sözleşmede verdiğimiz mücadele ile kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarında en iyi toplu sözleşme mutabakat metnine imza atmak istedik. Ne var ki Kamu İşveren Heyeti kamu çalışanlarının sesine kulak tıkadı. Kamu İşvereni tarafından kamu çalışanlarına yapılacak artışın yük olarak görüldüğünü ifade ederek, “Kamu çalışanı bu ülke için yük değil, yükü omuzlayan taraftır.  Bizler ürettiğimiz hizmet, alın terimiz ile ülkenin bir adım öteye gitmesi için hep önde gidenler olduk” diye konuştu. Yılancı “Büro Memur- Sen’in hizmet kolu çalışanlarının sesi ve temsilcisi olduğunu belirterek Büro Memur-Sen’in haklının yanında, haksızlıkların karşısında duran bir sendika olduğunu ifade etti. Sendikamızın yaptığı başarılı çalışmalarla her geçen günde katlanarak artıyor ve özverili çalışmalarımızla artmaya devam edecek dedi.

Büro Memur-Sen’in güçlü bir paydaş ve kendi hizmet kolunda en güçlü sivil toplum örgütlerinden birisi olduğuna dikkati çeken Julide Sarıeroğlu, kamu görevlileri sendikacılığının uzun yıllar hor görülen, kenara atılan bir alan olduğunu belirtti. Son 17 yılda yapılan düzenlemelerle kamu görevlileri sendikacılığının güçlenmesi, daha da iyi yerlere gelmesi için çok önemli adımlar attıklarını vurgulayan Sarıeroğlu, "Kamu sendikacılığı açısında en önemli eşik 2010 yılında gerçekleştirdiğimiz anayasa değişikliğiydi. Bu anayasa değişikliğiyle kamu görevlilerimize toplu sözleşme hakkı getirdik. Ülkemizde şu anda bütçemizin halihazırda yüzde 30’unu oluşturan kamu personellerimizle ilgili mali ve sosyal hakları artık kamu görevlilerimizle toplu sözleşme masasında uzlaşıyla, müzakereyle gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Toplantı sonrası Genel Başkan Yılancı, Adana teşkilatı ile karşılıklı istişarelerde bulunarak hizmet kolumuz bağlı kurumlarda çalışan kamu görevlilerinin sıkıntılarını dinleyerek notlar aldı ve çözüm için gerekli adımların atılacağını ifade etti.

,

 

 

 

 

 

 

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans