DUYURULAR
Genel Başkan Yardımcıları Kütahya’da

Genel Başkan Yardımcıları Kütahya’da


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Kütahya’da kamu görevlileriyle buluşarak onların sorun ve taleplerini dinledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, illerde kamu görevlileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Genel Başkan Yardımcılarının bu sefer ki adresi Kütahya oldu. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya, Kütahya’daki kurumları ziyaret etti. Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yıldız ve şube yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği Genel Başkan Vekili Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Akbaba ve Çetinkaya, kurumlardaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini yerinde dinledi. Kamu görevlilerini beklentilerini tek tek not alan Büro Memur-Sen heyeti, sorun ve talepler için gerekenin yapılacağını söyledi.

HAKLARIMIZ İÇİN HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ

Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, yapılan ziyaretler sırasında alınan sorun ve taleplerin toplu sözleşme masasına taşınacağını belirtti. Toplu sözleşmeye daha güçlü oturabilmek adına daha da büyümeleri gerektiğine dikkat çeken Ahmet Sefa Özşahin, ilk hedefleri olan 100 bin üyeye en kısa sürede ulaşacaklarını söyledi. Özşahin, “Şu anda hizmet kolumuzda genel yetkili sendikayız ve toplu sözleşmeye Büro Memur-Sen olarak bizler oturacağız. Hizmet kolumuzdaki yaklaşık 300 bin kamu görevlisini toplu sözleşmede bizler temsil edeceğiz. Ne kadar güçlüyseniz etkiniz de o derece fazla oluyor. Kamu görevlilerimizin taleplerini en yüksek şekilde haykırmak için büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğiz. Hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerimiz de haklarımız için, yeni kazanımlar için bizlere destek vermelidirler. Kamu görevlilerimizin tercihi ve teşkilatımız özverili çalışmalarıyla Büro Memur-Sen olarak ilk hedefimiz 100 bin üyeye, Memur-Sen olarak hedefimiz 1 milyon 111 bin 111 üyeye en kısa zamanda ulaşacağız inşallah” dedi.

SORUNLARIN VE TALEPLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Genel Başkan Yardımcısı Akbaba ise, kamu görevlilerinin dertlerine derman olmaya çalıştıklarını kaydetti. Sendika olarak ülkenin dört bir yanını karış karış gerek kamu görevlileriyle buluşmaya devam edeceklerini belirten Akbaba, “Kamu görevlilerimizin sorunu bizlerin sorunudur. Bu bilinçle hareket ederek kamu görevlilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak, taleplerini karşılamak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Sorunların ve taleplerin bakanlıklarda takipçisi oluyoruz. Kamu görevlilerimizin haklarını her platformda gündeme getiriyoruz. Bundan sonrada yılmadan, bıkmadan, durmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YENİ KAZANIMLAR ELDE EDECEĞİZ

Bu yıl 4’üncü dönem toplu sözleşmenin yapılacağını hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya da, toplu sözleşmeden yeni kazanımlar elde edeceklerini söyledi. Çetinkaya, “Bizler Büro Memur-Sen olarak, Memur-Sen olarak kazanımların adresiyiz. Önceki yıl yapılan toplu sözleşmede 213 kazanıma imza atarak tarihi bir başarı elde ettik. Tabii ki tüm sorunlar çözüme kavuşmuş değil. Bu yıl yapılacak olan 4’üncü dönem toplu sözleşmeye hazırlığımız tüm hızıyla devam ediyor. Oluşturacağımız ayağı yere basan sağlam raporlarla toplu sözleşmeden yeni kazanımlar elde edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Akbaba ve Çetinkaya, kamu görevlilerinin ardından SGK İl Müdürü İsmail Sayar’ı ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. İl Müdürü Sayar, ziyaretin anısına Özşahin, Akbaba ve Çetinkaya’ya hediye takdim etti.  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans