DUYURULAR
Genel Başkan Yardımcıları Erzurum’da Kamu Görevlileriyle Buluştu

Genel Başkan Yardımcıları Erzurum’da Kamu Görevlileriyle Buluştu


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mengutaycı ve Sezayi Soysal, Erzurum’da kurumları ziyaret ederek kamu görevlileriyle bir araya geldi.

Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerine yönelik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mengutaycı ve Sezayi Soysal, Erzurum’daki kurumları ziyaret etti. Erzurum Şube Başkanı Nesimi Küçük ve şube yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği Genel Başkan Yardımcıları, tortum ilçesi ile başladıkları ziyaretler kapsamında vergi dairesi başkanlığı, adliye, bölge idaresi mahkemesi başta olmak üzere kurumlardaki kamu görevlileriyle bir araya geldi. Kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinleyen Genel Başkan Yardımcıları Mengutaycı ve Soysal daha sonra görüştükleri kurum yöneticilerine kamu görevlilerinin sorunlarını iletti.

Kamu görevlileriyle yapılan görüşmelerde sendika olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengutaycı, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi ve zabıt katiplerinin derecelerinin arttırılması için mücadele ettiklerini söyledi. Mengutaycı, “Adalet Bakanlığı’nda ve ilgili bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerde mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çünkü mübaşirler ülkemiz adaleti için, vatandaşlarımız için önemli görevler yapmaktadır. Mübaşirler yaptıkları görev bakımından genel idari hizmetler sınıfına girmektedir. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi konusunda belli bir noktaya geldik. İnşallah bu konuda önemli gelişmeler olacak. Diğer taraftan zabıt katiplerinin derecelerinin yükseltilmesinin toplu sözleşmede karar altına aldık. Zabıt katiplerinin en kısa sürede derecelerinin arttırılması için gerekli girişimlerde buluyoruz. Sendika olarak bunlarla yetinmiyor, tüm adliye çalışanlarının haklarının geliştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm adliye çalışanlarının haklarını her platformda savunuyoruz, savunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Sezayi Soysal da, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için yaptıkları çalışmaları anlattı. Sınavların açılması için topladıkları imzaları Maliye Bakanı Naci Ağbal’a verdiklerini hatırlatan Sezayi Soysal, “Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları en kısa sürede açılmalıdır. Çünkü 4 bin 500’e yakın kamu görevlimiz bu sınavın açılmasını bekliyor. Sınavların açılması için topladığımız imzaları Maliye Bakanı Naci Ağbal’a verdik. Maliye Bakanlığı’nda yaptığımız tüm görüşmelerde sınavların açılması gerektiğini, sınavların belirli periyotlarla yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Sınavların açılması sendika olarak her zaman gündemimizde, Maliye Bakanlığı’nın gündeminde de kalmasını sağlıyoruz. Tüm maliye çalışanlarımızın hakları için verdiğimiz mücadele bundan sonrada hız kesmeden devam edecek” diye konuştu.

Kamu görevlileriyle yapılan görüşmeler sırasında çok sayıda kamu görevlisi Büro Memur-Sen’e üye oldu. Büro Memur-Sen’in yeni üyelerine rozetlerini Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mengutaycı ve Sezayi Soysal taktı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans