DUYURULAR
Genel Başkan Yanbaz, Hazine Müsteşarı Çelik İle Görüştü

Genel Başkan Yanbaz, Hazine Müsteşarı Çelik İle Görüştü


​Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Başbakanlık Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile görüşerek kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Başbakanlık Hazine Müsteşarı Osman Çelik’le makamında görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan ve sendika temsilcisi Kani Deniz eşlik ederken Hazine Müsteşarlığı Personel Daire Başkanı Yalçın Yüksel de görüşmede hazır bulundu.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Müsteşar Osman Çelik’e rapor halinde iletti. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının en kısa sürede açılmasını isteyen Vecdi Yanbaz, yıllardır fedakarca aynı kadrolarda görev yapan personelin terfi etmesine imkan sağlanması gerektiğini söyledi.

Sözleşmeli personel ile devlet memuru statüsünde çalışan personel arasında mali ve sosyal haklar konusunda farklılıkların bulunduğuna dikkat çeken Yanbaz, “ Müsteşarlık Teşkilat Kanunu 7/e maddesi çerçevesinde, bilgisayar, kütüphane, teknik, sağlık ve eğitim gibi  506 Sayılı Yasa’ya tabii sözleşmeli personel çalıştırılmaktadır. Sözleşmeli personelin yaptığı iş ve işlemlerin aynısını yapan devlet memuru statüsünde personel de bulunmaktadır. Her iki statünün mali ve sosyal haklarının sözleşmeliler lehine önemli ölçüde farklılık göstermesi sebebiyle kurumda çalışma barışı bozulmakta, çalışanların moral ve motivasyonu olumsuz etkilenmektedir. Bunun için Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunularak ilave sözleşmeli personel pozisyonu vize etmeli ve vize edilen yeni pozisyonlara aynı görevleri yapan devlet memurlarından istekli olanlar her hangi bir hak kaybı olmaksızın geçirilmelidir. Ayrıca münhal bulunan müdür kadrolarına, görevde yükselme sınavı sonucu atama yapılana kadar objektif kriterler dikkate alınarak gerekli nitelikleri taşıyan, liyakatli personel arasından vekaleten atama yapılmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın verdiği raporu inceleyen Hazine Müsteşarı Çelik, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavıyla ilgili yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini, çalışmalar biter bitmez sınavın açılacağını duyurdu. Sözleşmeli personel ile devlet memurları arasındaki mali ve sosyal haklar konusundaki farklılıkların giderilmesi konusunda ve vekaleten yapılan unvanlarla ilgili sıkıntıların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans