DUYURULAR
Genel Başkan Yanbaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’yle Görüştü

Genel Başkan Yanbaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’yle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Bakan Tüfenkci’ye iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi makamında ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, görüşmede bakanlık ve bakanlığa bağlı birimlerde çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Bakan Bülent Tüfenkci’ye rapor halinde iletti.

Gümrük personeline ödenen fazla çalışma ücretinden sadece damga vergisi kesilmesi gerektiğini belirten Genel Başkan Yanbaz, bu ödemeden gelir vergisi tahsilinden vazgeçilmesini istedi. Kamu görevlilerinin yer değiştirme sisteminde değişiklik yapılarak 3 bölgeli sisteme geçilmesini talep eden Vecdi Yanbaz, sorun ve taleplerle ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Gümrük muhafaza memurları fiili hizmet süresi zammından yılda 90 gün yararlandırılmalıdır. Personel yönetim sisteminden, insan kaynakları yönetimine geçiş süreci hakkında gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Bu işlemlerin yapılmasında çalışan personelin memnuniyeti öncelikli olarak göz önünde tutulmalıdır. 666 sayılı KHK’dan kaynaklanan sıkıntılardan dolayı merkez ve ticaret il müdürlüklerinde çalışan personel maddi açıdan sıkıntı yaşamaktadır. Bu sıkıntıların giderilmesi konusunda Strateji Geliştirme Başkanlığınca bir çalışma yapılmalıdır. Doğu ve Güneydoğu illerine 3 ay süreli yapılan geçici görevlendirmelere son verilmelidir. Bakanlık merkez binasının bulunduğu alanda personelin çocukları için kreş yapılmalıdır. ALO 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattı’nda 24 saat çalışma, 24 saat dinlenme sistemine göre çalışan personele yemek hizmeti verilmelidir”

Kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını ve taleplerinin karşılanması gerektiğini ifade eden Yanbaz, “Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak ülkemizin dört bir yanındaki kamu görevlilerimizle bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını dinliyor, taleplerini alıyoruz. İlettiğimiz bu sorun ve talepler de alandan alındı. Kamu görevlilerimizin moral ve motivasyonunun arttırılması, daha özverili çalışma yapılması için sorunlar çözüme kavuşturulmalı, talepler karşılanmalıdır” dedi.

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın ilettiği raporu inceledi. Bakanlığın başarılı çalışmalarla çehresinin değiştiğini belirten Bakan Bülent Tüfenkci, bunda en büyük payın kamu görevlilerine ait olduğunu söyledi. Bakan Tüfenkci, kamu görevlilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak ve taleplerini karşılamak için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Yanbaz ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin ardından Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’yle bir araya gelerek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans