DUYURULAR
Genel Başkan Yanbaz, Antalya’da Temaslarda Bulundu

Genel Başkan Yanbaz, Antalya’da Temaslarda Bulundu


Antalya’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Biz sadece toplu sözleşmede değil, toplu sözleşme sonrasında da kazanım üreten sendikayız. İnşallah bundan sonrada kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile genel yetkili sendika olmaya ve yeni hakları kamu görevlerimize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Antalya’da temaslarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilk olarak Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yanbaz, görüşmede ildeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Vali Münir Karaloğlu’na iletti.

Görüşmeden memnun olduğunu belirten Antalya Valisi Karaloğlu, kamu görevlilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak ve taleplerini karşılamak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Vecdi Yanbaz, Vali Karaloğlu’nun ardından beraberindeki heyetle birlikte İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, İŞKUR İl Müdürü Veli Tekkanat, SGK İl Müdürü Nejat Deniz ve GTB Batı Akdeniz Bölge Müdürü Ragibe Coşkun’u ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında istişarelerde bulundu.

Görüşmelerin ardından Antalya İl Divan Toplantısına katılan Yanbaz, burada açıklamalarda bulundu. Yanbaz, Büro Memur-Sen olarak Başbakanlık ve 12 Bakanlığında arasında yer aldığı 65’e yakın kurumdaki kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için mücadele ettiklerini söyledi.

YENİ HAKLAR KAZANMAYA DEVAM EDECEĞİZ

12 yıl yetkili olan sendikaların sadece 2 kazanım elde ettiğine dikkat çeken Yanbaz, “İlk defa 2013 yılında toplu sözleşme masasına oturarak hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerimizi temsil ettik. Sendikamız Büro Memur-Sen’in ilkeli ve etkili sendikacılığı, dik duruşu, haksızlıkları haykırışı sayesinde kazanımlar elde edilmeye başlandı. Büro Memur-Sen en son 2017 yılında yapılan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede Memur-Sen’le birlikte toplam 258 kazanım elde ederek en kapsamlı sözleşmeye imza attık. Bu kazanımların 53’ü hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerimizle alakalı. Bizim bu kazanımlarımızı, derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olan sendikalar anlayamaz. Biz sadece toplu sözleşmede değil, her zaman kazanım üreten sendikayız. İnşallah bundan sonrada kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile genel yetkili sendika olmaya ve yeni hakları kamu görevlerimize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

GÜÇLENMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı ise Büro Memur-Sen olarak ülke genelinde teşkilatlandıklarını söyledi. Büro Memur-Sen’in tüm illerde zirvede olduğuna dikkat çeken Metin Yılancı, “Kamu görevlilerimizin hakları için mücadele eden, teşkilatımızın daha da ilerlemesi için taşın altına elini değil tüm bedenini koyan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Büro Memur-Sen teşkilatıyla güçlenmeye, kamu görevlileri için yeni kazanımlar üretmeye durmaksızın devam edecektir” diye konuştu.

Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya da konuşmasında şube olarak yaptıkları çalışmalara değindi.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile sona erdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans