DUYURULAR
Genel Başkan Yanbaz: Allah Bizleri Doğal Afetlerden Korusun

Genel Başkan Yanbaz: Allah Bizleri Doğal Afetlerden Korusun


Büro Memur-Sen Batman ve Siirt İl Divan Toplantılarına katılan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Irak’ta meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremi, depremin yaşattığı zorlukları çok iyi bilen bir ülkeyiz. Allah, bizleri doğal afetlerden korusun” dedi.

Büro Memur-Sen Batman ve Siirt İl Divan Toplantıları yapıldı. Divan toplantılarına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi, Siirt Şube Başkanı İsmail Güneş, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı.

ALLAH, BİZLERİ DOĞAL AFETLERDEN KORUSUN

İl divan toplantılarında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Türkiye gündemi, sendikal çalışmalar ile kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine dair açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Irak’ta meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Vecdi Yanbaz, “Süleymaniye ve Halepçe kentlerinin kesiştiği noktada 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, ülkemizin güneydoğusu ile Irak’ın komşu illerinde de hissedildi. Irak ve İran’da ölü ve yaralılar var. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemiz 17 Ağustos 1999’da Marmara, 12 Kasım 1999’da Düzce depremlerini yaşadı. Depremi, depremin yaşattığı zorlukları çok iyi bilen bir ülkeyiz. Allah, bizleri doğal afetlerden korusun. En kısa zamanda Irak’ta yaraların sarılacağına inanıyorum” dedi.

OYUNLARIN HEPSİNİ BOZDUK

Toplu sözleşme sürecine değinen Yanbaz, Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak 258 kazanım elde ederek en kapsamlı toplu sözleşmeye imza attıklarını söyledi. Toplu sözleşmeyi eleştirenlerin kamu görevlilerini, ülkeyi ve milleti düşünmeyen, ülkeyi karanlık günlere sürüklemek isteyenler olduğunu kaydeden Yanbaz, “Ülkemiz, 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi yaşadı. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar bitmedi, bitmeyecek. Ülke olarak üç tarafımız denizle, dört tarafımız hainlerle dolu. Ülkemizi karıştırmak isteyenler, toplu sözleşmede de ortaya çıktı. Ülkemizin, milletimizin ve kamu görevlilerimizin geleceğini tehlikeye atmak isteyen kirli şer odakları toplu sözleşmeden uzlaşı çıkmasın istiyordu. Ama biz bu oyunların hepsini bozduk. Hainleri sevindirmedik. Ülkemize, milletimize ve kamu görevlilerimize sahip çıktık. Toplu sözleşmede mutabakata vararak 258 kazanıma imza attık. Tabi ki hak ve emek mücadelemiz durmadan devam edecek. Bıkmadan ve yorulmadan çalışarak yeni kazanımlara imza atacağız” diye konuştu. 

Batman Şube Başkanı Şansi ve Siirt Şube Başkanı Güneş de yaptıkları konuşmalarda şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantılar soru cevap bölümleriyle sona erdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans