DUYURULAR
Gençlik ve Spor Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hakkında

Gençlik ve Spor Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hakkında


Son günlerde sendikamıza yönelik haber siteleri üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı, sendikayı da dikkate almadı, GYS sınavını yine açmadı” başlığı adı altında haberler yapılmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde, yetkili sendika olarak katıldığımız Kurum İdari Kurul toplantılarında, 10 yıldır “Görevde Yükselme” ve “Unvan Değişikliği” sınavlarının açılmadığından kamu çalışanlarımızın sabrının kalmadığını ve bu yüzden sınavların 2019 yılında mutlaka açılması gerektiğini ısrarla dile getirdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürü Engin Yalçın ile yaptığımız son görüşmede yönetmeliğin ve sınavla ilgili diğer tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve sınav yapmak için ilgili yerlere yazı yazdıklarını, onay alındıktan sonra 2019 yılında mutlaka sınav açacaklarını söylediler.

En son Ekim ayındaki Kurum İdari Kurul toplantısında yazılı ve sözlü olarak dile getirdiğimiz görevde yükselme sınavını sorduğumuzda sınavla ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını, sınavı yapacak kurumlarla görüşme halinde olduklarını, belirlenecek olan tarihe göre sınavın açılacağını, sürecin devam ettiğini ve bu yüzden 2020’ye sarkma olacağı bize ifade edilmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanları müsterih olsun ki gerekli çalışmalar bitiği zaman konuyla ilgili duyurular yapılacaktır. Büro Memur-Sen olarak süreci kurum yetkilileri ile diyalog halinde yürütmekteyiz. Bu sürecin en kısa zamanda tamamlanarak sınavın 2020 yılında mutlaka açılmasını beklemekteyiz.

Bu şekilde çıkan asılsız haberler ve beyanlar Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarını olumsuz yönde etkilemekte ve çalışma hayatı içerinde verimsiz bir ortam yaratmaktadır. Gelinen nokta itibariyle “Yiğidi Öldür Hakkını Yeme” diyor görevde yükselme sınavının açılması için mücadele edip emeği olan yetkililere de ayrıca teşekkür ediyoruz.  Üyelerimiz tarafından bize iletilen tüm haklı taleplerin gerçekleştirilmesi için Büro Memur-Sen Genel Merkezi olarak görüşmelerimiz ve koordineli çalışmalarımız devam edecektir.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi izlemeye devam edin.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans