DUYURULAR
Gelir İdaresi Çalışanlarının Sorunlarına Yönelik Kocaeli’de Toplantı

Gelir İdaresi Çalışanlarının Sorunlarına Yönelik Kocaeli’de Toplantı


Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorunları ve talepleri Kocaeli’de yapılan toplantıda masaya yatırıldı.

Büro Memur-Sen Kocaeli 3 Nolu Şubesi ve Guyader Kocaeli Temsilciliğinin ev sahipliğinde Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorunları ve taleplerine yönelik toplantı düzenlendi. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Sezayi Soysal, Şube Başkanı Fırat Güler, Guyader Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, Guyader Kocaeli Temsilcisi Muhsin Yusuf Atmaca, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Büro Memur-Sen üyesi katıldı.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yanbaz, sendika olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, Memur-Sen olarak geçtiğimiz yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede 213 kazanıma imza attıklarını söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, “Yaptığımız sözleşmeyle enflasyonun kamu görevlilerini değil, kamu görevlilerinin enflasyonu rahat bir şekilde ezmesini sağlandık. Memurların maaşlarında 2016 yılı için 6+5, 2017 yılı için ise 3+4 zam yapıldı ve enflasyon farkını aldık. Mutabakat metnine göre, 2005 yılından sonra memurluğa başlayanlara bir derece verilmesini sağladık. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerimiz içinde önemli kazanımlar elde ettik. Vergi Dairesi Müdürlükleri’ndeki memurlara fazla mesai ücreti ödenmesinin yolunu açtık. Uzmanların ve denetmenlerin özel hizmet tazminatı 10 puan, bunların yardımcılarının ise 7 puan arttırılmasını sağladık” dedi.

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorunları çözüme kavuşturmak için sendika olarak mücadeleye devam ettiklerini kaydeden Yanbaz, “666 Sayılı KHK’nın uzmanlarla ilgili bölümü merkez ve taşra ibarelerini Anayasa Mahkemesince esastan yeniden görüşülmesine karar verildiğinden yapılacak yeni düzenlemenin tüm gelir idaresi çalışanlarını kapsaması ve daha eşitlikçi bir anlayışla yapılması  yönünde çalışmalar yapıyoruz. Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için de gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Sınavların açılması için maliye bakanlığı başta olmak üzere her yerde gündeme getiriyoruz” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Sezayi Soysal ise, tüm üyelerin anneler gününü kutladı. Annelerin haklarının ödenemeyeceğini belirten Soysal, sadece bir günün değil her günün anneler günü gibi kutlanması gerektiğini söyledi.

Toplantı sorun ve taleplere yönelik soru cevap kısmıyla sona erdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans