DUYURULAR
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI’NDA GÖREVDE YÜKSELME SINAVININ TARİHİ BELLİ OLDU

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI’NDA GÖREVDE YÜKSELME SINAVININ TARİHİ BELLİ OLDU


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci ile toplantıda bir araya geldi. Personelin sorunlarının konuşulduğu toplantıda Yusuf Yazgan, gÖrevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının biran Önce açılmasını istedi. Bunun üzerine Mehmet Kilci, Mayıs ayında sınavının yapılacağını  sÖyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci’yi ziyaret etti. Ziyaretin ardından Yazgan ve Kilci personelin sorunlarıyla ilgili toplantı yaptı. Toplantıya, Genel Başkan Yazgan’ın yanı sıra Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Genel Mali Sekreter Kadir çiçek ve Ankara 8 Nolu Maliye Şube Başkanı İlhami Yücel katıldı.

MEMURLAR İLE UZMANLAR ARASINDAKİ üCRET FARKI KAPATILMALI
Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında çalışan uzmanlar ile diğer memurlar arasında ücret farkına dikkat çekti. Konuyla ilgili Büro Memur-Sen üyelerinden gelen yüzlerce dilekçeyi Mehmet Kilci’ye veren Genel Başkan Yusuf Yazgan, “Uzmanlar ile memurlar aynı ortamda aynı işi yapmalarına rağmen aldıkları ücret arasında uçurum var. Bu fark yaklaşık 800 lirayı buluyor. ücret farklarının giderilmesi için üyelerimizden yüzlerce dilekçe geldi. Bir asgari ücretlinin bir aylık maaşından bile fazla olan bu fark memurların çalışma azmini kırmakta, çalışanlar arasında var olan çalışma barışını yok etmektedir. Personelin çalışma azminin kırılmaması için, kimsenin hak kaybına yol açmadan yapılacak düzenlemelerle bu farkın biran Önce giderilmesi gerekmektedir” dedi.

Veri hazırlama kontrol işletmeni (V.H.K.İ) kadrosunun çalışanlara sınavsız verildiğini ancak hala V.H.K.İ kadrosuna atanamayanların olduğunu ifade eden Yusuf Yazgan, kadrolara biran Önce atamaların yapılması gerektiğini kaydetti. Personelin gÖrevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmasını beklediğini belirten Yazgan, en kısa zamanda sınavın açılmasını istedi.

GÖREVDE YüKSELME SINAVI MAYIS AYINDA YAPILACAK
Büro Memur-Sen Genel Başkanının ifade ettiği sorunları not alan Gelir İdaresi Başkanı Kilci, memurlarla uzmanlar arasındaki ücret farkıyla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Boş bulunan V.H.K.İ kadrolarına atamaların yapılmaya başlandığını kaydeden Mehmet Kilci, gelir uzmanlığı Özel sınavından sonra boşalacak V.H.K.İ kadrolarıyla beraber boş kadrolara da en kısa zamanda atamaların yapılacağını açıkladı. Kilci, gÖrevde yükselme ve unvan değişikliği sınavıyla ilgili çalışmaların yapıldığını ve sınavın Mayıs ayında açılacağını sÖyledi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans