DUYURULAR
Gelecek İçin Yatırımlarımızı ‘Evet’lerimizle Yapacağız

Gelecek İçin Yatırımlarımızı ‘Evet’lerimizle Yapacağız


Mersin’de konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “16 Nisan, yeniden Büyük Türkiye yolunun açılacağı büyük bir eşik olacaktır. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımlarımızı 16 Nisan'da ‘Evet’lerimizle yapacağız” dedi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise “Türkiye’nin mevcut durumu içerisinde ülkesi ve milleti için mücadele edecek örgütlü yapılara ihtiyaç olduğu ortadadır. Bu boşluğu Büro Memur-Sen ve Memur-Sen doldurmaktadır” diye konuştu.

Türkiye, tarihi referanduma yaklaşırken “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programları sürüyor. Mersin Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Genel Başkan Ali Yalçın, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Vekili İbrahim Uslu, Memur-Sen Mersin İl Temsilcisi Abdullah Çelik, Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, çok sayıda davetli ve bürokrat katıldı.

İLK DEFA BÖYLE BİR FIRSAT YAKALADIK

16 Nisan’da yapılacak referandumun büyük bir fırsat olduğunu belirten Yalçın, “Bu ülke ilk defa bu fırsatı yakalıyor. Şimdiye kadar yapılan seçimler, tartışmalar ülkenin önünü açabilecek fırsatı içerisinde barındırmadı. Aradan geçen dalgalı kur gibi inip çıkan toplumsal olaylar, darbe girişimi, işgal hareketi, hükümet değişikliği, 7 Haziran 1 Kasım arasındaki istikrarsızlık… Dolar kur oynadı, bizim aklımız yerinden oynadı. Onun için bu ülkeyi önce istikrara kavuşturmak lazım. Ülkeyi sağlama almadan kazanımları sağlama almak mümkün değil” diye konuştu.

UMUDUMUZ SORUNLARIMIZDAN FAZLA

İki aylık süreçte 81 il ve 100 ilçede sürdürülen “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programlarının güçlü bir ‘Evet’in habercisi olduğunu dile getiren Yalçın, "Evet diyeceğiz ve umudu büyüteceğiz. Her ne kadar sorunlarımız fazla olsa da umudumuz sorunlarımızdan çok daha fazla. Memur-Sen ailesi olarak tarihe karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımımızı 16 Nisan'da yapmış olacağız. Bunu yapmak için yola revan olduk” ifadelerini kullandı.

Yalçın, tarihi günlere şahitlik edildiğini belirterek "Çok önemli bir tarihe ilerliyoruz. Sayılı günler, saatler kaldı. Biz sürece iki ay önce başlarken, Cumhurbaşkanı daha maddeleri onaylamadan, iki ay sadece emek için değil, aynı zamanda hararetle ‘Evet’ için çalışacağız diyerek sahaya inmeyi, sorumluluk almayı, bu teşkilatın entelektüel yapısına ve birikimine uygun bir davranış olarak gördük” şeklinde konuştu.

ELVAN: HALKIN SÖYLEDİĞİ SÖZ DIŞINDA BAŞKA BİR SÖZ TANIMIYORUZ

Programa katılan ve bir selamlama konuşması yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Memur-Sen’in Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Elvan, bu desteğin ‘Evet’ oylarını büyüteceğini belirterek bu desteğin Memur-Sen’in dik duruş örneği olduğunu ifade etti. Elvan, muhalefete de seslenerek “Biz vesayete ‘Hayır’ diyoruz. Millet, halkımız ne derse o olacak. Biz milletimize güveniyoruz. Halkın söylediği söz dışında başka bir söz tanımıyoruz, bundan sonraki süreçte de asla tanımayacağız" diye konuştu. 

Mevcut sistemin vesayetçilerin işine yaradığını belirten Bakan Elvan, "Birileri, 'Neden böyle yeni bir anayasa değişikliğine ihtiyacımız var?' diyor. 'Bugüne kadar siz ne istediniz de yapamadınız?' diyorlar. Aslında şunu sormak lazım; peki bu parlamenter sistem bugüne kadar darbeci ve vesayetçi üretmek haricinde ne yaptı? Değişimden, dönüşümden, reformdan korkan, statükoyu ana ilke olarak benimsemiş o zihinlerin değişeceğine inanıyorum. Bu yeni anayasa değişikliğiyle o zihinler de değişecektir" diye konuştu.

YANBAZ: MEMUR-SEN BÜYÜRSE TÜRKİYE KAZANIR

Mersinlilere hitap eden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise örgütlü olmanın önemine dikkat çekerek, “Örgütlü olursak ülkemiz kazanır, milletimiz kazanır. Bizim amacımız emek kesiminin ekmeğini büyütmek ve kamu görevlileri adına yeni kazanımlara imza atmaktır. Türkiye’nin mevcut durumu içerisinde ülkesi ve milleti için mücadele edecek örgütlü yapılara ihtiyaç olduğu ortadadır. Bu boşluğu Büro Memur-Sen ve Memur-Sen doldurmaktadır. Bizler emek ve ekmek mücadelemizi verirken aynı zamanda da milli iradeye sahip çıkan teşkilatız” dedi.

OLÇUM: VESAYETİN BİTMESİ İÇİN EVET

Programda bir selamlama konuşması yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Bir yanda küresel vesayet, bir yanda emperyalistlerin işbirlikçileri ile milletin hak ve özgürlüklerine saldıran bir vesayet. Türkiye’deki vesayet, emperyalist ülkelerin oluşturduğu vesayetin türevidir. Eğer vesayetle tam anlamıyla hesaplaşırsak bağımsızlığımız da tam anlamıyla sağlanmış olacaktır. Bu noktada önümüze konulan paket, tam bağımsızlık yolunda bize güç verecektir” ifadelerini kullandı.

USLU: EL BİRLİĞİYLE MEMUR-SEN’İ BÜYÜTECEĞİZ

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanvekili İbrahim Uslu ise yaptığı konuşmada Memur-Sen’in Türkiye için hayırlı hizmetler yapmaya devam edeceğini ve milletin yanında olacağını ifade ederek, bu yüzden Memur-Sen’in büyümesi gerektiğini belirtti. Uslu, Memur-Sen’in büyük yürüyüşünü hep birlikte devam edeceğini ve büyüyeceğini söyledi.

ÇELİK: MEMUR-SEN’İN BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜ MERSİN’DE DE DEVAM EDECEK

Programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Mersin İl Temsilcisi Abdullah Çelik, “Memur-Sen’in büyük yürüyüşüne, 1 milyon 111 bin 111 hedefine Mersin olarak bu çoşku ve heyecanla destek veriyoruz. Bu destek hem Memur-Sen’in büyümesine hem de 16 Nisan’da vesayetin bitmesine yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Programa katılan Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan ise Memur-Sen’in hizmetlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Program öncesinde ise Genel Başkan Ali Yalçın, Mersin İl Temsilciliğinin yeni binasının açılışına katıldı. Yalçın, bir süre teşkilatla sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans