DUYURULAR
Fazla Mesai Ücretleri Ve İkramiyeler Ödenmeli

Fazla Mesai Ücretleri Ve İkramiyeler Ödenmeli


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Müsteşarı Ahmet Erdemle yaptığı görüşmede "Başbakan Ahmet Davutoğlu, fazla mesai ücretlerinde gerekli hakların verileceğini söyledi. Bu kapsamda fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için gereken en kısa sürede yapılmalıdır" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Çiğdem, Ali Yılmaz, Furkan Cura ve İşyeri Temsilcisi Ahmet Çelik ile birlikte ÇSGB Müsteşarı Ahmet Erdemle görüştü.  

Görüşmede bakanlık, SGK ve İşkurdaki kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini ileten Genel Başkan Yusuf Yazgan, en önemli sorunun fazla mesai ücretlerinin ve ikramiyelerin ödenmemesi olduğunu söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlunun Memur-Sen 5inci Olağan Genel Kurulunda Fazla çalışma konusunda da herhangi bir adaletsizliğe mahal vermeyecek şekilde de gereken adımlar atılacak, tatil ve ücretlerle ilgili düzenlemeler yapılacak dediğini aktaran Genel Başkan Yazgan, "Tüm kamu görevlilerimiz mesai saatleri dışında çalışıyor ancak ücretini alamıyor. Bu adaletsizliğin giderilmesi için mücadele ediyoruz. Biz kamu görevlilerimizin hakkını, emeğinin, alın terinin karşılığını istiyoruz. Başbakan Ahmet Davutoğlu, fazla mesai ücretlerinde gerekli hakların verileceğini söyledi. Bu kapsamda fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için gereken en kısa sürede yapılmalıdır" dedi. 

Daha önce SGK ve İşkurdaki kamu görevlilerinin ikramiye aldığını hatırlatan Yazgan, ikramiyelerin tekrar ödenmesi için kazanılan davaların olduğunu kaydetti. İkramiyelerin SGK ve İşkurdaki kamu görevlilerinin hakkı olduğunun altını çizen Yazgan, kazanılan davalar doğrultusunda ikramiyelerin en kısa sürede ödenmesi gerektiğini vurguladı.  

Ziyaretten memnuniyet duyduğu ifade eden ÇSGB Müsteşarı Erdem, kamu görevlilerinin hiçbir konuda mağdur edilmesini istemediklerini belirtti. Bunun için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Ahmet Erdem, fazla mesai ücretlerinin ve ikramiyelerin ödenmesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans