DUYURULAR
Eş Durumu Tayininde 3 Yıl Şartı Kaldırıldı

Eş Durumu Tayininde 3 Yıl Şartı Kaldırıldı


3üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı yapıldı. Toplantıda kamu görevlileri için eş durumu tayininde gerekli olan 3 yıl şartı kaldırılarak son 2 yıl içerisinde 360 gün sigorta primi yatırılması ve sigortasının devam etmesi olarak değiştirildi.

 

Kamu gÖrevlilerinin 2016 ve 2017 yılları mali ve Özlük haklarının belirlendiği 3üncü dÖnem toplu sÖzleşme gÖrüşmelerinin ikinci toplantısı yapıldı. çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yapılan toplantıya, Kamu GÖrevlileri Sendikaları Heyet Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, toplu sÖzleşmeden ve mevzuattan sorumlu Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, Memur-Sene bağlı yetkili sendikaların başkanlarının yanı sıra diğer konfederasyon başkanları katıldı. Başkanlığını çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çelikin yaptığı Kamu İşveren Kurulunda ise ilgili kurum yÖneticileri ve bürokratlar bulundu.
 
Toplantıda, kamu gÖrevlileri için eş durumu tayininde gerekli olan 3 yıl şartı kaldırılarak son 2 yıl içerisinde 360 gün sigorta primi yatırılması ve sigortanın devam etmesi olarak değiştirildi.  
 
EŞ DURUMUNA KALICI çÖZüM HAYATA GEçTİ
Basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ilk oturumda dile getirilen eş durumu Özründe 3 yıl hizmet şartının esnetilerek bir yıla düşürülmesi ve teklifin bütün kamu kurumlarında geçerli olmasını istediklerini, bunun çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Faruk çelik tarafından yapılan açıklamayla kazanıma dÖnüştüğünü sÖyledi. 
 
Ali Yalçın, "Birinci oturumda kamu gÖrevlilerinin 3 yıl şartı nedeniyle yaşadıkları mağduriyete ilişkin teklifimizi Milli Eğitim Bakanlığı vasıtasıyla Öğretmen kılavuzunda yer alarak bu anlamda toplu sÖzleşme kazanımının hayata geçtiğini belirtmiştim. Kamu İşveren Heyeti Başkanı Bakan Faruk çelik de çalışmanın sadece Milli Eğitim Bakanlığı değil, tüm hizmet kollarında hayata geçtiğini ve bu anlamda bunun imzaya açıldığını, çerçeve YÖnetmelikte değişiklik yapılarak bütün kamu gÖrevlilerinin bundan faydalanacağını ifade etti. Bu toplu sÖzleşme teklifi bugün itibarıyla kazanıma dÖnüşmüştür" dedi.
 
"CUMA GüNü İçİN CİDDİ BİR TEKLİF BEKLİYORUZ"
Sabah toplantı başlangıcında mutlaka Kamu İşveren Heyetinden teklif beklendiğini bunun için de gereken açıklamayı sabah yaptıklarını dile getiren Yalçın, Kamu İşveren Heyetinin yapılan çağrıyı ciddiye aldığını ve Cuma günü ciddi bir teklifle toplantıya geleceklerini ifade etti.
 
BüRO MEMUR-SENİN TEKLİFLERİ YARIN DEĞERLENDİRİLECEK
Toplu sÖzleşme gÖrüşmelerine genel yetkili sendika olarak katılan Büro Memur-Senin hizmet kolundaki 57 kurumda gÖrev yapan kamu gÖrevlileriyle ilgili teklifleri, yarın çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çelikin de katılacağı toplantıda değerlendirilecek. Büro Memur-Sen, tekliflerinin hayata geçirilmesi hakkında kamu işveren heyetine kapsamlı bir açıklama yapacak.
 
 
 
 
 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans