DUYURULAR
Erdoğmuş: Taleplerimizi Gündemde Tutuyoruz

Erdoğmuş: Taleplerimizi Gündemde Tutuyoruz


Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş,

 

Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, "Toplu SÖzleşme" gündemiyle Memur-Sen Genel Merkez YÖnetim Kurulu üyeleri, Memur-Sene bağlı sendikaların Genel Merkez YÖnetim Kurulu üyeleri ve Memur-Sen İl Temsilcilerinin katılımıyla Ankara Büyük Anadolu Otelde başladı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Sezayi Soysal, Mustafa Mengütaycı ve Nihat Tunç ile Büro Memur-Sen şubeleri de katıldı. 
 
Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memişin açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından kürsüye çıkan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, teşkilata hitap etti. Başkanlar Kurulunda Memur-Sen Toplu SÖzleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da bir sunum yaptı.
 
MEMİŞ: MİLLETİMİZ METANETLE BU SüRECİ DE ATLATACAK
Başkanlar Kurulunun açılış konuşmasını gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen olarak, Türkiyenin değişim ve dÖnüşümü yolculuğunda milletle birlikte zor süreçler yaşadıkları, insan hakları adına çok kritik virajlar atlattıklarını belirterek, "Memur-Sen olarak yine bu zor süreçte milletimizi sağduyu ve metanete davet edecek cümleler kurmalıyız. Yüce Allah, İslama yüzlerce yıl bayraktarlık yapmış milletimizi ve coğrafyamızı, birlik ve kardeşlik ruhuyla donatsın ve düşmanlarımızın tuzaklarını ayaklarına dolasın" şeklinde konuştu.
 
Memur-Sen olarak Önemli imtihan süreçleri ile karşı karşıya olduklarını da belirten Memiş, bunlardan ilkinin de toplu sÖzleşme olduğunu ifade etti. "Toplu sÖzleşme masasından alnımızın akıyla çıkacağımıza, düşmanlarımızın değil, dostlarımızın yüzünü güldürecek bir sonuçla masadan kalkacağımıza inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyoruz" diyen Memiş, 7 Haziran sonrası Türkiyesine dayatılan gündemlerin milletimizin umudunu ve güvenini kırmasına izin verilmemesini, Türkiyeyi gerçek gündemine odaklayacak stratejiler üreterek, Memur-Senin lokomotif gücünün daha etkin şekilde hissettirilmesi gerektiğini kaydetti.
 
ALİ YALçIN, TEŞKİLATA HİTAP ETTİ
Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye gündemine dair Önemli değerlendirmelerde bulundu. Yalçın, Toplu SÖzleşme hakkında Önemli açıklamalarda bulunarak, toplu sÖzleşme masasında, yüzdelik zam + taban aylığa zam + enflasyon farkı + refah payı talebiyle müzakerelere başlayacaklarını sÖyledi. Yalçın daha sonra, teşkilatın Öneri, teklif ve taleplerini dinledi.
 
ANADOLUDA OPERASYON YAPMA İZNİ VERMEYECEĞİZ
Büyük Memur-Sen ailesi olarak, dün ülkemizde çıkarılmaya çalışılan çok sayıda kaos ve darbe girişimlerinin karşısında yekvücut dimdik durduklarını dile getiren Yalçın, "Bugün de, yarın da ülkemizin ve milletimizin varlığını ortadan kaldırmaya, son 10 yılda elde ettiğimiz demokratik kazanımları geri gÖtürmeye, millet iradesini ve aklını devre dışı bırakarak derin devletin faşist aklını yürürlüğe koyarak yeni vesayetler inşa etmeye kalkanlara karşı 78 milyon olarak büyük bir demokratik set oluşturacağız. Türkiyeyi kan ve gÖzyaşını boğarak umutsuzluk girdabına itmek isteyen küresel emperyalistlere ve onların bÖlgesel ve Ulasal işbirlikçilerine Anadoluda operasyon yapma izni vermeyeceğiz" dedi.
 
BUGüNE KADAR YüZLERCE KAZANIM üRETTİK
Toplu gÖrüşme ve toplu sÖzleşme süreçlerinde bugüne kadar mali, sosyal, Özlük  haklara yÖnelik yüzlerce kazanım ürettiklerini hatırlatan Yalçın, "Bu mali ve sosyal hakların içinde Öyle kazanımlar vardı ki, insani boyut çok yüksek, insan onurunu doğrudan ilgilendiren haklardı. Hamile kadınların ve engellilerin gece nÖbeti tutmaması, vardiyaya kalmaması, bakıma muhtaç hastaları olanlara kısa bir zaman dilimi de olsa izin verilmesi bunlardan bazıları. Başta bu insani kazanımlar olmak üzere tüm kazanımlarımızdan asla taviz vermeden, geri gitmeden yeni kazanımlar üreterek, erdemli sendikal yolculuğumuzu sürdüreceğiz. İnsan hayatına temas eden, insan hayatını kolaylaştıran her faaliyetin, her icranın içinde olacağız" şeklinde konuştu.
 
YüZDELİK ZAM + TABAN AYLIĞA ZAM + ENFLASYON FARKI + REFAH PAYI
Bazı sendikaların erteleme taleplerine rağmen 3 Ağustosta toplu sÖzleşme masasına oturacaklarını vurgulayan Yalçın, "Yüzdelik zam + taban aylığa zam + enflasyon farkı + refah payı talebiyle müzakerelere başlayacağız. Memur-Sen olarak,  toplu gÖrüşme ve toplu sÖzleşmelerde yüzdelik zam dışında ek Ödemeler alarak, kamu gÖrevlilerine enflasyonun üzerinde zam aldık, bu yıl yüzdelik zam artı taban aylığı isteyerek kamu gÖrevlilerinin enflasyonun üzerinde gelir elde etmesini devam ettireceğiz. Grev ve siyaset hakkı talebimizi de sürekli gündemde tutacağız. İnşallah Memur-Sen, 3. DÖnem toplu sÖzleşmelerde de üreteceği kazanımlarla sendikal tarihe geçecek, kamu gÖrevlilerinin taktirini toplamaya, 850 binlere ulaşan üye sayısını 1 milyonlara çıkarmaya devam edecek" diye konuştu.
 
TALEPLERİMİZİ GüNDEMDE TUTUYORUZ
Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, sendika olarak toplu sÖzleşmeye hazır olduklarını belirtti. Yoğun bir çalışmanın ardından Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolundaki 57 kurumda gÖrev yapan yaklaşık 300 bin memuru ilgilendiren 148 maddelik talebi toplu sÖzleşmeye taşıyacaklarını vurgulayan Erdoğmuş, "Hizmet kolumuzda çok sayıda kurum bulunuyor. Bunun için tüm kurumlardaki memurlarımızla ilgili taleplerimizi ince eleyip sık dokuyarak hazırladık. 148 madde ile toplu sÖzleşmeye katılacağız. Genel taleplerimizi ise konfederasyonumuz Memur-Sen aracılığıyla toplu sÖzleşmeye taşıyacağız. Taleplerimizi sürekli gündemde tutuyor, hak arayışımızı sürdürüyoruz. Bunun için Balıkesirden Ankaraya bisikletli eylem düzenledik. Toplu sÖzleşmede var gücümüzle memurlarımız için mücadele edeceğiz. Başta 666 Sayılı kanun hükmünde Kararnamenin memurlarımızın elinden aldığı fazla mesai ücretleri, ek Ödemeler ve ikramiyeler olmak üzere geçmiş dÖnemlerdeki hak kayıplarımızı talep edeceğiz. İnşallah taleplerimizi kazanıma çevireceğiz. Taleplerimizi karşılamayan hiçbir metnin altına imza atmayacağız" dedi. 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans