DUYURULAR
Erdoğmuş, Kırmızı Çizgimizin Aşılmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Erdoğmuş, Kırmızı Çizgimizin Aşılmasına Müsaade Etmeyeceğiz


Büro Memur-Sen Bursa il divan toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, “İş güvencesi, sendikamızın, konfederasyonumuzun ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir. Kırmızı çizgimizin aşılmasına asla müsaade etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Bursa il divan toplantısı, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın, Memur-Sen İl Başkanı Numan Şeker, Büro Memur-Sen Bursa Şube Başkanı Eyyup Akbulut, Bilecik İl Temsilcisi Mustafa Akış, Bursa şubesi yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcilerinin katılımlarıyla yapıldı.

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği binasında yapılan toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, sendika olarak kamu görevlileri ile kurum yöneticileri arasında köprü olduklarını söyledi. Kamu görevlilerine yeni kazanımlar elde etmek için mücadele verdiklerini belirten Mehmet Hadi Erdoğmuş, bu mücadelede destek veren Büro Memur-Sen teşkilatlarına teşekkür etti.

İŞ GÜVENCESİNE DOKUNULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Son zamanlarda yaşanan kamu görevlilerinin iş güvencesiyle ilgili tartışmalara değinen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, sendika olarak iş güvencesine dokunmaya kalkan tüm yapıların karşısında olacaklarını vurguladı. İş güvencesinin kırmızı çizgileri olduğunun altını çizen Erdoğmuş, “Güçlü memur, güçlü devlet, kaliteli hizmet, güçlü demokrasi, güçlü ekonomi demektir. Güçlü memurun olmazsa olmazı ise iş güvencesidir. İş güvencesi, sendikamızın, konfederasyonumuzun ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir. Kırmızı çizgimizin aşılmasına asla müsaade etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz. İktidarın hedefi, iş güvencesini kaldırmak yerine güçlendirmek olmalıdır. Kamu personel sistemi, kadrolu istihdam odaklı kariyer ve liyakat odaklı olarak güçlendirilmelidir. bunun için tüm sözleşmeliler ve 4/C’liler kadroya alınmalıdır. İş güvencesiyle ilgili tartışmalara bir daha açılmamak üzere en kısa zamanda son verilmelidir. Kamu görevlilerimiz moral ve motivasyonu bu şekildeki tartışmalarla bozulmamalıdır” dedi.

YÖNÜMÜZ TEŞKİLATIMIZIN YÖNÜDÜR

Genel Başkan Yardımcısı Aydın ise teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büro Memur-Sen’in 100’e yakın şubesiyle gücüne güç kattığını belirten Kutbettin Aydın, şubeleri güçlü olan bir sendikanın genel merkezinin de güçlü olacağını vurguladı. Aydın, “Tüm çalışmalarımızı güçlü teşkilatlarımızın sayesinde yapıyoruz. Çünkü teşkilatı zayıf olan bir sendika kaybolmaya mahkumdur. Bunun için genel merkez olarak her zaman önceliğimiz teşkilatımız olmuştur, olmaya da devam edecek. Bizim yönümüz teşkilatımızın yönüdür. Teşkilatımızın önerileri, düşünceleri doğrultusunda haklarımızın peşinde koşuyor, alın terimizin mücadelesini veriyoruz. 100’e yakın kurduğumuz şubelerimizle bayrağımız çok şükür bu gün ülkemizin dört bir yanında zirvede dalgalanıyor. Ülkemizin doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde her yerinde Büro Memur-Sen var. Büro Memur-Sen artık kartopundan çığa dönüşmüştür. Allah’ın izniyle bu çığı kimse durduramayacaktır” diye konuştu.

Bursa Şube Başkanı Eyyup Akbulut ise, ildeki çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bursa Şubesi olarak tüm kurumlarda etkin bir şekilde hak mücadelesi verdiklerini belirten Akbulut, bu mücadeleyi gören kamu görevlilerinin Büro Memur-Sen’i tercih ettiğini söyledi. Akbulut, binin üzerindeki üye sayılarını daha da arttırmak için şube olarak ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans