DUYURULAR
Erdoğmuş: Kararlı Duruşumuz Sürecek, Kazandırmaya Devam Edeceğiz

Erdoğmuş: Kararlı Duruşumuz Sürecek, Kazandırmaya Devam Edeceğiz


Memur-Sen Niğde buluşmasında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, “Kararlı duruş ortaya koyarak bugüne kadar ki en iyi toplu sözleşmeye imza attık. Kararlı duruşumuz sürecek, kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Memur-Sen’in ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye’ Niğde’de yapıldı. Programa, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Niğde milletvekilleri, Niğde Belediye Başkanı ve Memur-Sen Teşkilatları katıldı.

Memur-Sen’in toplu sözleşme ile sadece mali, sosyal ve özlük hakları alanında değil toplumsal alanda da kazanımlar ürettiğini vurgulayan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Uslu, "Memur-Sen ailesi olarak,  gün riskleri ve tehditleri tartışma değil birlik içinde fırsatları güçlü geleceğe dönüştürme günüdür diyoruz" diyen Uslu, "850 bin üyemizin, kamu görevlilerinin, milletimizin, mazlumların ve insanlığın hukukunu korumaya, bu yolda alın teri akıtma ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Genel toplu sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım üretilmiştir. Bu kazanımlarla birlikte hem genel toplu sözleşme kazanımlar hem de hizmet kolundaki kazanımlar yüzde 100'lere varan hatta aşan kazanımlar haline dönüşmüştür. Yine Cuma izniyle ilgili kazanım hem toplu sözleşmenin kapsamının genişletilmesi hem de ibadet özgürlüğü açısından büyük bir değer taşımaktadır" dedi.

BİZ SENDİKAL HAREKETİN YÜZ AKIYIZ

Konuşmasında Türkiye Kamu-Sen ve KESK'e göndermelerde bulunan Uslu, "Sahadayız. Haklı mücadelemizi sürdürüyor, rakiplerimize her alanda ezici bir fark atarak istikrarlı büyümemize devam ediyoruz. Biz, bugünle yetinen değil, geleceğe bakan, geleceğe dair planları ve stratejileri olan bir sivil toplum örgütüyüz. Diğerlerinden farkımız bu. Biz ideolojik değil hizmet sendikacılığı yapıyoruz. İdeolojik sendikacılık sarmalında sorunları çözülmeyen, talepleri ötelenen sendikacılık yerine düşünen, çalışan üreten bir sendikal anlayışla çalışanların sesi, sözü olduk, onların tek adresi olarak imrenilen ve örnek alınan bir sendika haline geldik. Biz sendikal hareketin yüz akıyız" diye konuştu.

ERDOĞMUŞ: KAZANIMLARIMIZ SÜRECEK

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ise, 3’üncü dönem toplu sözleşme sürecinde elde edilen kazanımlar hakkında konuştu. Erdoğmuş, Memur-Sen'in kararlı bir duruş ortaya koymasıyla bugüne kadar ki en iyi toplu sözleşmeye imza atıldığını vurgulayarak, "Sosyal kazanımlar rekor seviyeye ulaştı. Kazanımlarımızla sadece toplu sözleşme tarihine değil çalışma hayatına damgamızı vurduk. Herkesin mutlu olduğu bir Toplu Sözleşme'ye imza attık. Kararlı duruşumuz sürecek, kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

ORHAN: YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDECEK

Niğde Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Orhan ise yaptığı konuşmada, "Kazanımlarımızla sadece toplu sözleşme tarihine değil çalışma hayatına damgamızı vurduk. Genel Toplu Sözleşmeyle 43, hizmet kolları toplu sözleşmesiyle 170 olmak üzere toplam 213 kazanımla kapsamlı, bol kazanımlı ve kamu görevlilerini mutlu eden bir toplu sözleşme imzaladık. Memur-Sen kazanımlarını ve yürüyüşünü durmadan sürdürecektir" dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans