DUYURULAR
Erdoğmuş: Bayırbucak Bölgesine Yapılan Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz

Erdoğmuş: Bayırbucak Bölgesine Yapılan Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz


Büro Memur-Sen Trabzon İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, “Bayırbucak Türkmen Bölgesine yapılan saldırıları ve saldırılara sessiz kalanları şiddetle kınıyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Trabzon İl Divan Toplantısı yapıldı. İl divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Trabzon Şube Başkanı Mustafa Kahraman, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve kurum temsilcileri katıldı.

TÜRKMENLERE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Bayırbucak Bölgesinde Türkmenlere yapılan saldırılara değindi. Bayırbucak Bölgesinde insanlık suçu işlendiğini vurgulayan Mehmet Hadi Erdoğmuş, “Bayırbucak Türkmen Bölgesinde insanlık suçu işlenmektedir. Sivil insanlara saldırılar yapılmaktadır. Bölgede yapılan her saldırı yüreğimizi parçalamaktadır. Türkmen Bölgesine yönelik yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Zulme ve katliamlara sessiz kalanları da nefretle kınıyoruz. Demokrasi götüreceğim diyerek ortalığı kan gölüne çeviren batı, Türkmen Bölgesine yapılan saldırılara ses çıkarmayarak kirli yüzünü göstermektedir. Tarih boyunca zalimler lanetle anılmıştır, anılmaya da devam edecek. Saldırılara karşı koymak için onurlu bir mücadele veren Türkmenlerin Allah yardımcısı olsun” dedi.

YENİ HAKLAR İÇİN MÜCADELEYE DEVAM

Büro Memur-Sen çalışmalarından bahseden Erdoğmuş, sendika olarak kamu görevlilerinin haklarını en iyi konuma getirmenin yanı sıra millet ve ülkenin geleceği için sendikacılık yaptıklarını söyledi. Büro Memur-Sen’in ilkeli ve etkili sendikacılığı sayesinde üye sayısının artmaya devam ettiğini belirten Erdoğmuş, başarılı ve özverili çalışmalarla 100 bin üyeye ulaşacaklarının altını çizdi. Kamu görevlilerinin sesi ve temsilcisi olduklarını kaydeden Erdoğmuş, “Bizler kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için mücadele veriyoruz. Hatırlanacağı üzere genel yetkili sendika olarak 3’üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerine katıldık. Dik duruşumuz ve başarılı yürüttüğümüz çalışmalarla en iyi toplu sözleşme metnine imza attık. Memur-Sen olarak 213 kazanım elde ederek rekor bir başarı elde ettik. Kazanımları 23’ü hizmet kolumuzdaki kurumları ilgilendiriyor. Bizler hiçbir zaman elde ettiğimiz kazanımlarla yetinmedik. Bizim hak mücadelemiz sadece bir dönemle sınırlı değildir. Bizler her zaman kamu görevlilerimize yeni haklar elde etmek için çalışıyoruz. Bundan sonrada durmayacağız, yeni kazanımlar elde etmek için mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Trabzon Şube Başkanı Mustafa Kahraman ise ilde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şube olarak ildeki tüm kurumlarda ve ilçelerde bulunduklarını belirten Mustafa Kahraman, üye sayılarının arttığını kaydetti. Tüm kurumlarda ve ilçelerde emek mücadelesine katkı sunan temsilcilere teşekkür eden Kahraman, yeni toplantılarla temsilcilerle bir araya gelmeye devam edeceklerini söyledi.

Toplantının sonunda Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, İşkur ve TÜİK temsilcilerine rozetlerini taktı. Erdoğmuş, divan toplantısının ardından Trabzon Şubesinin düzenlediği 5. Geleneksel Kurumlar Arası Futbol turnuvasına katılarak takımlara başarılar diledi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans