DUYURULAR
Edirne Şubesinden Maliye Çalışanları İçin Açıklama

Edirne Şubesinden Maliye Çalışanları İçin Açıklama


Büro Memur-Sen Edirne Şubesi üyeleri, maliye çalışanlarının uğradığı hak kayıplarına ilişkin saraçlar caddesi postane önünde basın açıklaması yaptı.

Büro Memur-Sen üyeleri Edirnede Saraçlar Caddesinde haklarını istedi. Büro Memur-Sen Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan, grup adına yaptığı açıklamada, Büro Memur-Sen olarak Vergi Haftasını farklı etkinliklerle kutlamak istediklerini belirterek, "Ancak ülkemiz gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergileri toplayan, devletin bütçesini yapan, harcamalarını kontrol eden Maliye Bakanlığı çalışanlarının uğradığı hak kayıpları, verilmeyen hakları nedeniyle bizleri burada bir araya getirmiştir" dedi.

Maliye çalışanlarının en büyük görevinin devletin gelirlerinin toplanmasında ve harcanmasında düzeni sağlamak olduğunu dile getiren Ercan, "Bu önemli görev, ülkemiz ekonomisinin can damarıdır. Şayet devletin gelirleri toplanmazsa ya da toplamada aksaklıklar yaşanırsa ülkemizin mali yapısı, sosyal yapısı, kısacası ülkemizin her alanı olumsuz yönde etkilenecektir. Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları toplam bazda milyonlarca lira değerindeki evraklara büyük bir risk altında imza atmaktadır. Yapılan görevin her alanında başta para, menkul, ve gayrimenkul kıymetler olduğu için çalışanların azami dikkatli ve mevzuata hakim olması gerekmektedir. Yapılacak en ufak bir hatanın düzeltilmesi çok zor olmaktadır. Bazen ise en ufak bir hata nedeniyle personel tarafından karşılanması güç olan zimmetler çıkmaktadır ve personel aylar hatta yıllar süren mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden maliye çalışanları maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadırlar" ifadelerini kaydetti.

Maliye Bakanlığı çalışanlarının mali ve özlük haklarının Türkiyedeki diğer çalışanlardan daha fazla olduğunu dile getirerek, "Tabiri caizse musluğun başını tutan maliye çalışanlarına bu musluktan bir damla su dahi çok görülmektedir. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığındaki çalışanların ek ödeme oranlarının arttırılması gerekmektedir" şeklinde konuştu.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans