DUYURULAR
Edirne Şubesinden Kurumlar Arası Dayanışma Örneği

Edirne Şubesinden Kurumlar Arası Dayanışma Örneği


Büro Memur-Sen Edirne Şubesinin düzenlediği program, ildeki kurumlarda görev yapan memurları bir araya getirdi.

 

Büro Memur-Sen Edirne Şubesi, adliye, gümrük, maliye, vergi dairesi, SGK, gençlik spor ve TUİKde gÖrev yapan memurlara yÖnelik kurumlar arası birlik, beraberlik ve dayanışma programı düzenledi. Programa Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, kurumların yÖneticileri, şube müdürleri, Memur Sen İl Başkanı, Memur Sene bağlı sendikaların başkanları ile çok sayıda memur katıldı.
 
Büro Memur-Sen Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan yaptığı selamlama  konuşmasında  programa gÖsterilen ilgi için teşekkür etti. Sendikaların ekonomik hak ve kazanımların elde edilmesinin yanında üyelerine sosyal ve kültürel anlamda hizmetler üreten sivil toplum kuruluşları olduğunu belirten Memet Sait Ercan, "Memur Senin 1995 yılında kutsal alın teri mücadelesinde bir avuç gÖnül insanı ile başlatmış olduğu erdemliler hareketinin 20 yıl sonra gelinen noktada Türkiyenin geleceğine, ekonomik sosyal ve kültürel anlamda olumlu katkılar sağlamaktadır. Memur-Sen, Türkiyenin demokratikleşme, Özgürleşme, sivilleşme sürecinde elini taşın altına koyan, sorumluluk alan katkı sağlayan ve 850.000 üyesi ile Türkiyenin en büyük sivil toplum Örgütü olmanın gururunu ve onurunu yaşamaktadır. Kutsal alın terinin karşılığının alınması, çalışma barışının sağlanmasının en Önemli şartıdır. Emeğin karşılığının alınması temel insanlık hakkıdır. Memur-Sen, bu vizyon ve misyon doğrultusunda mücadele etmektedir. Kutsal alın teri mücadelesinde, birinin diğerinden daha değerli gÖren ırkçı ideolojiler birlik ve beraberliğe yÖnelik bir tehdit unsurudur. Emeğin, alın terinin, hakkın dini, imanı, milleti, ırkı olamaz. Bu yaklaşımlarla sendikacılık yapanların sendikal zeminde etkisiz ve yetkisiz kalmaktadır. Memur-Sen olarak sendikacılığı bilgi, birikim, adalet, liyakat, ehliyet, emek, ekmek, mücadele ve cesaret ilkeleri ışığında inşa ettik. Memur-Sen, sadece kuruş sendikacılığı değil insan onuru, adalet medeniyet, hakkaniyet, Özgürlük, demokrasi ve kardeşçe yaşamak ve hakça bÖlüşüm kavramlarını merkeze almış duruş sendikacılığı yapan bir değerler sendikacık hareketidir. Memur-Sen olarak 5 milyonun üzerinde kamu gÖrevlisi ve emeklilerin sorumlulukları omuzlarımızda ve bunun bilincindeyiz. Bu sorumluluğumuz ve yetkimiz bizleri koşulsuz ve şartsız olarak sizin sesiniz ve gücünüz olmayı ve bu bilinçle her zeminde elinizden tutan bir şefkat eli olmayı kendimize ilke edindik" dedi.
 
Ercan, konuşmasının ardından hazırladığı istatistiksel veri ve bilgilendirmeden oluşan sunumu yaptı. Program akşam yemeği ile sona erdi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans