DUYURULAR
Dışişleri Bakan Yardımcısından Büro Memur-Sene Ziyaret

Dışişleri Bakan Yardımcısından Büro Memur-Sene Ziyaret


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koruyla sendika genel merkezinde görüştü. Genel Başkan Yazgan, görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini Bakan Yardımcısı Koruya iletti.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Senin hizmet kolundaki kurumların üst düzey yöneticileriyle ilişkilerini arttırmaya devam ediyor. Büro Memur-Sen, Gümrük Bakan Yardımcısı Fatin Metin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan ve birçok bürokratın ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koruyu da sendika genel merkezinde ağırladı.  

Dışişleri Bakan Yardımcısı Koru, Büro Memur-Sen Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Yusuf Yazgan ile görüştü. Bakan Yardımcısı Naci Koru, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgana görevinin hayırlı olmasını dileyerek yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

YAZGAN, SORUNLARI VE TALEPLERİ İLETTİ
Genel Başkan Yazgan, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Yazgan, görüşmede Dışişleri Bakanlığı çalışanlarının sorunlarından da bahsederek sorunların çözümü için gerekli adımların atılmasını istedi. Bu yıl mutlaka görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılması talebini yineleyen Yusuf Yazgan, merkezde görev yapan memurların düzenli olarak tayine tabi tutulması ve merkezden gerçekleştirilen geçici görevlendirmelerin bir yılın altında yapılması gerektiğini söyledi. 

Yurtdışı sözleşmelilerin kadroya geçirilmediği için mağdur olduğunun altını çizen Yazgan, büyükelçiliklerde ve başkonsolosluklarda çalışan sözleşmelilere kadronun mutlaka verilmesi gerektiğini vurguladı. Yazgan, yurtdışı sözleşmeli personelinin aile ve çocuk yardımından da yararlandırılmasıyla haksızlığın önüne geçileceğini kaydetti. Merkezde ve yurtdışında görev yapan personelden kendilerine mobbing yapıldığı hakkında şikayetler geldiğini açıklayan Yazgan, personele mobbing yapılmasının çalışma barışını bozduğunu söyledi.  

SORUNLARIN ÜZERİNE KARARLILIKLA GİDİLECEK
Yazganın talepleri üzerine Bakan Yardımcısı Naci Koru, aktarılan tüm taleplerin yakından takipçisi olduğunu belirtti. Bu yıl mutlaka görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarını açacaklarını ifade eden Naci Koru, merkez memurlarının düzenli olarak tayine tabi tutulması için yaptıkları çalışmaları hızlandırdıklarını, geçici görevlendirmelerin bir yılın altına düşeceğini, bununla ilgili çalışmalara başlandığını söyledi. Yurtdışı sözleşmeli personelin kadroya alınması ve maaşlarında iyileştirme yapılması için Maliye Bakanlığı ile görüşmeye devam ettiklerini kaydeden Koru, bu görüşmelerin mağduriyet sona erene kadar kesintisiz ve kararlı bir şekilde devam edeceğini açıkladı. Koru, "Personelimizin en iyi haklara sahip olmasını ve mutlu bir çalışma hayatlarının olmasını istiyoruz. Mobbinge maruz kalan çalışanlarımızın şikayetleri üzerine hassasiyetle duracağız. Bakanlık olarak, çözüme kavuşturulana kadar tüm sorunların üzerine kararlılıkla gideceğiz. Bu konuda da Büro Memur-Sen ile sürekli görüşme halinde olacağız" dedi. 

Görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazganın yanında Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Hadi Erdoğmuş, Kutbettin Aydın, Sezayi Soysal, Nihat Tunç ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Salih Çalışkan hazır bulunurken, Dışişleri Bakan Yardımcısına İnsan kaynakları Daire Başkanı Fatih Yıldız eşlik etti.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans