DUYURULAR
DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN’A ZİYARET

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN’A ZİYARET


Dışişleri Yurt Dışı Sözleşmeli Personeller ile gerçekleşen görüşmede kurum sorunlarına değinilerek, sorunların çözümüne ilişkin önerilerde bulunuldu.

Dışişleri Şube Başkanımız Fevzi Sayılgan, kurum çalışanlarının taleplerini ilettikten sonra Dışişleri çalışanları ülkemizi diğer ülkelerde temsilcisi olduklarını dile getirerek “ Dışişleri Bakanlığı yurt dışı personellerimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için alın teri dökmektedir. Taleplerimizin karşılanması ülkemizin daha iyi temsil edileceği anlamına gelmektedir.”

Sorunların farkında olduğunu dile getiren Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran çözümüne ilişkin çalışmaların yapıldığını söyleyerek  “Büro Memur-Sen, adaletin sağlanması ve kamu çalışanlarımızın sorunlarına çözüm bulmak açısından önemli bir kurumdur.

Biz sorunların çözümü için buradayız fakat sorun ve çözüm arasındaki makas aralandıkça ve geçmişte gelen bilgi derinleştikçe bu sorunların çözümünü biraz daha zorlaştırıyor. Ama biz bu zorluklara rağmen hem meclisimizle, hem bakanlığımızca hem de maliye bakanlığımızla elimizdeki imkânları maksimum şekilde kullanarak bu sorunların çözümü için çaba göstereceğiz.

Dışişleri bakanlığımıza gerek Cumhurbaşkanımız, gerek partimiz, gerekse meclisimiz ayrıca önem vermektedir. Kurumumuzun bulunduğu konumdan dolayı büyük titizlikle yaklaşmaktadırlar. Biz de bu durumu en iyi şekilde değerlendirerek kurum çalışanlarımızın sorunlarının çözümü yönünde kullanacağız.”

Taleplerimizin karşılanması için verdiğimiz önerilerden sonra konuşan Yavuz Selim Kıran: “yurt dışı personelimizin eş ve çocuk yardımının iyileştirilmesi yönünde istekleri için Maliye Bakanlığımız ile iletişim halindeyiz.

Ayrıca yurt dışı sözleşmeli personellerimizin maaşı kaldıkları ülkelerde asgari ücretin altına düşmektedir. Bulundukları ülkede ücreti düşük kaldığından çalışma alanları da daralmaktadır. Bunun farkındayız ve gerekli çalışmaları yürütüyoruz.

Ataşe yardımcılığı ile ilgili yaptığınız taleplerinizi de anlamlı buluyorum. Ataşe yardımcılığı kanayan bir yara haline geldi. Bu sorunun çözümü yönetmeliğin değişmesi için de çalışmalar yapıyoruz.”

Görüşmede konuşan Genel Başkanımız Metin Yılancı “ Dışişleri Bakanlığımızın bize karşı göstermiş olduğu nezaketten dolayı teşekkür ederiz. Kurum çalışanlarımızın sorunları ile ilgili taleplerimizi karşılamak üzere yapmış olduğunuz girişimleri destekliyoruz.” dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans